Daugų apylinkės - puiki vieta tiems, kurie ieško ramybės gamtoje, aktyvaus poilsio ir įdomių nuotykių. Šiame regione galima rasti įvairių kempingų ir sodybų, siūlančių nakvynę gamtos prieglobstyje, taip pat vandens maršrutų, leidžiančių susipažinti su vietos istorija ir kraštovaizdžiu.

Vandens Maršrutas "Daugų Ežero Legendų Keliu"
Šis maršrutas - tai ne tik plaukimas ežeru, bet ir susipažinimas su Daugų apylinkių istorinėmis, sakralinėmis ir labai vaizdingomis vietomis. Maršruto pradžia Daugų mieste, ties Abistos upeliu.
Abista - dešinysis Varėnės intakas, pratekantis per Nevėžio, Gilūšio, Padaugėlaičio, Daugų, Savistos ežerus. Upeliu migruoja unguriai, patvinus - kitos žuvys.
Žydkapių Aplankymas
Toliau plaukiame iki Šiaurės paplūdimio, kuriame sustojame ir galime išsimaudyti, taip pat aplankyti Žydkapius. Tai senieji Daugų miesto žydų kapai, to paties pavadinimo pusiasalyje funkcionavę iki karo, 1980 m. uždaryti neatsiradus artimųjų. 1982 m. Daugų tarybinis ūkis-technikumas čia buvo įruošęs sveikatingumo ir poilsio zoną, trasas, o Atgimimo laikais kapinės ir antkapiai atstatyti.
Prieš nuleidžiant ežero lygį ši vietovė buvo sala, ties ja yra giliausia ežero vieta 44 metrai.
Perkūnkalnis ir Salos Piliakalnis
Trečioji sustojimo vieta - Perkūnkalnis. Kita maršruto sustojimo vieta - Salos piliakalnis, dar kitaip vadinamas Daugų piliakalniu.
Tai nedidelis gynybinis II tūkst. pradžios piliakalnis su įdomiu gynybiniu brustveru. Pasakojama, kad piliakalnį supylę žmonės Daugų įkūrėjui kunigaikščiui Daugiui. Kryžiuočiams užpuolus pilį, visi jos gynėjai žuvo, o kunigaikščio duktė Daugė, nenorėdama patekti nelaisvėn, nusiskandino. Jos vardu esą ir pavadinta vietovė.
Taip pat yra ir kita legenda kaip atsirado šis piliakalnis. Jį, pasak žmonių, supylė laumė, nešdama pilną prikyštę žemių iš Daugų ežero, bet gaidžiams užgiedojus ji kritusi iš išgąsčio, išpylusi žemes, ir taip atsiradęs kalnas. Šioje vietoje ežeras susiaurėjęs iki 50-70 metrų. Čia taip pat yra ir Daugų akmens amžiaus stovykla.
Kad Daugų miesto pakraščiuose ir artimose apylinkėse nuo seno buvo gyvenama, liudija aptikti akmens amžiaus radiniai. Manoma, jog seniausia akmens amžiaus stovyklavietė yra 400 metrų į šiaurės rytus nuo kelio Daugai-Sala, 1,2 km į rytus nuo Salos kaime buvusio gamybinio centro, pusiasalyje. Stovyklavietėje įrengta 15-20 m ilgio terasoje, Daugų piliakalnį juosiančioje iš pietų ir pietryčių. Šios kultūros žmonės lipdė plokščiadugnius kibiro, statinėlės formos puodus.
Aukakalnis ir Kitos Įdomios Vietos
Toliau plaukiame iki Aukakalnio. Tai senovinė religinė lietuvių vieta (Alkakalnis arba Alka). Plikas, iki 31 m aukščio kalnas, iš visų vietovių bene lankomiausias turistų. Nuo kalno atsiveria gražiausi apylinkių vaizdai. Ant šio kalno senovėje degindavę aukas.
Pasakojo, kad į pilį, esančią ant kalno, kažkada nežinia iš kur atsikėlęs kažkoks karo vadas, kuriam nusibodę kariauti, ir čia, tarp ežerų, manęs ramiai gyventi. Tačiau vakarais jam vaidendavęsi senieji pilies gyventojai, buvę prakeikti už tai, kad vaidilutės, šventosios ugnies sergėtojos, išsižadėjusios savo pareigų ir sumaniusios gyventi pasaulietiškai. Tas vadas vieną iš tų vaidilučių - šmėklų, kurios rodydavosi iš ežero, įsimylėjęs. Tada Perkūnas užsirūstinęs ir nugramzdinęs pilį su visais gyventojais po žeme.
Taip pat žmonės apie šį kalną, porina, kad čia kadais aukas degindavę: „Nešdavo ėriukus, sako, lyg ir pirmų vaikų aukodavį..." Toliau praplaukiame šiauriausia ežero tarpusavio vieta - iki 70 m pločio. Šioje vietoje saulėtą dieną dugne matyti XVII a. statyto tilto polių liekanos. Tiltas jungė Daugų ir Papiškių salas.
Pasukame iki Rumsko rago ir aplankome Skonių kampą, kur atsiveria labai gražus gamtovaizdis. Dėl nuošalumo ši vieta yra retai lankoma turistų, tačiau labai žuvinga. Plaukiame iki Padaugės paplūdimio, kur sustosime ir įsikursime nakčiai. Ryte išplaukiame, aplankome Bukaučiškių koplyčią ir Mirono dvaro liekanas.
Bukaučiškių Koplyčia ir Mirono Dvaro Liekanos
Manoma, kad šioje vietoje XVII a. Bernardas Korlavičius įkūrė dvarą. XIX-XX a. valdė Kozlovskiai. Po 1931 m. atiduotas Lietuvos nepriklausomybės Akto signatarui Vladui Mironui. Dvaras sudegė apie 1952 metus. Likusi dvaro siena ir A. Balecko sodyba. V. Mirono dvaras buvo prabangus ir įspūdingas.
Vartų stulpai mūriniai, uždengti skardos stogeliais. Ant vieno pavaizduotas Vytis, ant kito - Gedimino stulpai. Gražūs rūmai, mūrinis pastatas, priešais kurį raudonavo gėlių klombos ir traukė kiekvieno akį. Netgi vonios kambaryje grindys buvo marmurinės, buvo įrengtas vandens šildomasis rezervuarėlis.
Bukaučiškių kaime ne sykį buvo galima išvysti prezidentą Antaną Smetoną, garsius dainininkus Kiprą Petrauską ir Antaną Sodeiką, apsilankydavo ir V. Mirono pusbrolio dukra, žinoma teatro aktorė Monika Mironaitė. Kartais burine valtimi atsiirdavo Daugų klebonas. Netoliese ant kalnelio stovi nepaprasto grožio raudonų plytų koplyčia.
Manoma, kad romantinio stiliaus su neogotikos elementais koplytėlės statyba buvo baigta XIX a. viduryje. Iš pradžių tai buvo dvaro koplyčia, todėl nenuostabu, kad jos rūsio šonuose buvo įrengtos nišos laidoti dvarininkams. Takas nuo koplyčios iki dvaro buvo apsodintas liepomis.
Padavimuose pasakojama, kad ant kalnelio, kol dar nebuvo pastatyta koplyčia, augo daug klevų, o tuose medžiuose gandrai buvo susisukę gausybę lizdų - jie saugojo paslaptinguosius ir šventus oro laiptus į dangų. Buvo tikima, kad tik dorų žmonių sielos galėjusios ten patekti.
Bandūragis ir Piliavietė-Kapinės
Toliau aplankome Bandūragį. Tai iki 1,5 km ilgio Rimėnų kaimo link atsiskyręs ežero „apendiksas", labai mėgstamas turistų, prie jo yra palapinių kempingas. Iš Bandūragio plaukiame į Piliavietę-kapines.
Manoma, kad Daugio pilis stovėjusi dabartinių Daugų miesto kapinių pietvakariniame pakraštyje. Buvusioje pilies vietoje žmonės laidojami po to, kai buvo pastatyta dabartinė mūrinė Daugų bažnyčia (1862 m.). Kapinių pietvakariniame kampe dar likę laisvo ploto. Manoma, kad čia buvę pilies rūsiai. Kasant mirusiems duobes, rasta koklių su Vyčiu, žalvarinių apyrankių, puodų šukių.
Sodybos ir Kempingai Varėnos Apylinkėse
Vaizdingos Varėnos apylinkės siūlo puikias galimybes nakvynei gamtoje. Privačios sodybos su miegamaisiais, virtuvėmis, svetainėmis, terasomis, baseinais ir pirtimis laukia draugų kompanijų, kolegų bei šeimų. Taip pat siūlomas smagus plaukimas baidarėmis su pervežimais.
"Lynežeris" - tai šiuolaikiškai įrengta sodyba, apsupta vaizdingo Varėnos peizažo, puikiai tinkanti šeimoms, bičiulių kompanijoms ar kolektyvų išvykoms. Sodyboje yra privati teritorija, visi reikiami patogumai, šildomas baseinas, terasa, lauko baseinas, kepsninė su malkomis, iešmais ir grotelėmis. Pirmame sodybos aukšte rasite jaukią svetainę su televizoriumi, muzikiniu centru, krosnele, virtuvėlę su indais, įrankiais, šaldytuvu, arbatinuku bei kaitlente, vonios kambarį su dušu ir WC. Antrame aukšte įrengti du miegamieji su kondicionieriais-šildytuvais. Taip pat siūlomas plaukimas baidarėmis Ūlos upe.
Siūlomi maršrutai baidarėmis Ūlos upe:
- 3-4 val. trukmės maršrutas nuo Kriokšlio iki Ūlos ežero.
- 5-6 val. trukmės maršrutas nuo Kriokšlio iki Rudnios tilto.
Planuojant laiką Varėnos krašte, verta aplankyti įžymias vietas ir išbandyti įvairias veiklas. Sodyboje esančiame SPA name įrengta stacionari muzikos aparatūra.
Kaimo Turizmo Sodyba "Panemunio Sodyba" Birštono Apylinkėse
Kaimo turizmo sodybą „Panemunio sodyba“ rasite Birštono apylinkėse, Panemunio kaime, šalia Nemuno. Tai nuostabus gamtos prieglobstis, kuriame vyrauja ramybė ir privatumas. Sodyba skirta vienai kompanijai ar įmonės kolektyvui, todėl niekas netrukdys mėgautis ramybe. Tai ideali vieta šeimų poilsiui.
Kaimo turizmo sodyboje galėsite mėgautis tiek ramiu, tiek aktyviu poilsiu - įrengta pirtis, teikiamos baidarių, dviračių, badmintono, oro balionų nuomos paslaugos. Šalia kaimo turizmo sodybos teka Nemuno upė - tinkanti žvejybai, taip pat kaimo turizmo sodybą supa miškai, idealiai tinkantys grybavimui bei uogavimui. Šalia sodybos yra stovėjimo aikštelė svečių automobiliams. Sodyboje puikiai suderintos autentiškos dzūkų kaimo detalės su šiuolaikiniais patogumais bei aplinka. Sodyba svečius priima visus metus.
Kaimo turizmo sodyboje yra trys gyvenamieji namai, atskiras pastatas konferencijų salė, pirtis ir tvenkinys. Vienu metu komfortiškai gali ilsėtis iki 35 svečių. Vienas iš sodybos pagrindinių privalumų-visiškas privatumas ir ramybė.
Kaimo turizmo sodyba „Panemunio sodyba“ yra pritaikyta tiek ramiam, šeimos poilsiui, tiek švęsti Jūsų ar Jūsų draugų šventes. Pagrindinis namas - troba, kuriame yra įrengti keturi numeriai. Dviejuose iš jų yra įrengtos virtuvėlės su visa reikalinga buitine technika. Pirmame aukšte - židinys. Pirmame bei antrame aukštuose - WC ir dušai, televizorius. Svirnas - du dviviečiai ir vienas keturvietis numeriai. Visiškai įrengta virtuvė su visa reikalinga buitine technika. Pirmame aukšte - WC ir dušas, televizorius, židinys. Pirkia - septynių vietų numeris su pilnai įrengta virtuve.
Kaimo turizmo sodyboje “ Panemunio sodyba” rengiame seminarus ar darbuotojų mokymus (iki 35 žmonių). Teikiame įrangos nuomos paslaugas, kuri reikalinga mokymams (projektorius, rašymo lenta, kompiuteris). Sodybos privatumą ir ramybę jau įvertino svečiai. Maistas pristatomas pagal iš anksto suderintą valgiaraštį. Prie kiekvieno namo - lauko terasa, su nuostabiu vaizdu į gamtą.
Mėgstantys sportuoti čia ras badmintono, tinklinio aikšteles ir daugybę vietos Jūsų kompanijos pramogoms ir žaidimams! O norintys aktyviau pasportuoti, galės išbandyti žygius baidarėmis, dviračiais po Birštono apylinkes bei skrydžius oro balionu.
Sodybos svečiams siūlome nepamirštamą pramogą - tai skrydį oro balionu.
Siūlomos pramogos:
- Plaikymas baidarėmis: Siūlome Jums plaukimą baidarėmis netoliese kaimo turizmo sodybos tekančiomis Verknės ir Nemuno upėmis. Baidarių žygius organizuoja patyrę baidarininkai, galime Jums pasiūlyti geriausius ir gražiausius baidarių plaukimo maršrutus po Birštono apylinkes.
- Pirtis: Kaimo turizmo sodyboje įrengta puiki pirtis - tikra atgaiva Jūsų kūnui ir sielai! Pirtyje yra erdvus kambarys, dušas ir WC. Prie pat pirties - tvenkinys su švariu, pratekančiu vandeniu, smėlėtu krantu bei gražia aplinka. Esant pageidavimui - galime suorganizuoti pirtininko paslaugas.
- Dviračiai: Dviračiais Jūs galėsite važinėtis po nuostabias Birštono apylinkes bei Birštono miestą. Pateikiame dviračių takų žemėlapius.
Siūlomos aplankyti vietos Birštone ir jo apylinkėse:
- Kurhauzas
- Mineralinio vandens biuvetė
- Vytauto kalnas
- Vytauto paminklas
- Krantinė
- Senosios gydyklos
- Šv. Antano Paduviečio bažnyčia
- J. Basanavičiaus aikštė
- Birštono centrinis parkas
- Birštono ąžuolas
- Škėvonių atodanga
Gido paslaugos: Svečiams siūlome aplankyti žymias Birštono vietas ir apylinkes. Šiaurietiškasis ėjimas - žinomas kaip vaikščiojimas su lazdomis ir kaip labai paprasta, tačiau itin efektyvi sveikatinimo priemonė gryname ore, gamtoje, tinkanti visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams.
Netoli nuo kaimo turizmo sodybos „Panemunio sodyba“ už 4 km, yra Nemajūnų kaimas, kur galima susipažinti su dzūkų papročiais. Į sodybą pristatome maistą pagal iš anksto su Jumis suderintą valgiaraštį.
Naujiena! Siūlomos programos:
- 3 dienų programa (iki 15 žm.)- 80,00 eur
- 3 dienų programa (nuo 15 žm.) - 120,00 eur
- 5 dienų programa (iki 15 žm.) - 140,00 eur
- 5 dienų programa (nuo 15 žm.) - 200,00 eur
Keturios minutės virš Daugų
Kempingai ir Stovyklavietės Anykščių Rajone
Anykščių rajone, Šventosios kraštovaizdžio draustinyje, taip pat galima rasti puikių vietų poilsiui gamtoje. Viena stovyklavietė yra Mikierių kaime, šalia kaimo turizmo sodybos. Joje netrūksta papildomų paslaugų ir pramogų. Vandens turistams joje patogu apsistoti tiek baidarių žygį pradėjus Jara, tiek Šventaja. Tuo tarpu kita stovyklavietė įsikūrusi Jononių ir Žaliosios kaimų sankirtoje.
Pagrindinė stovyklavietė "Baidarių slėnis" yra įsikūrusi šalia sodybos Mikierių kaime, Andrioniškio seniūnijoje, ant Šventosios upės kranto. Stovyklavietė „Baidarių slėnis“ - norintiems labiau susilieti su gamta ir pajusti žygeiviškumo dvasią. Stovyklavietėje vienu metu priimame ne daugiau 3 stovyklautojų grupių. Kiekvienai jų yra skirti lauko baldai ir šašlykinė. Duodame malkų kepimui (norintys ugnelės dėl jaukumo, gali rinkti krituolius čia pat iš miško arba jų įsigyti papildomai už simbolinį mokestį).
Stovyklautojų reikmėms skirti 2 tvarkingi lauko tualetai (tinkami vaikams) ir graži pievelė, kurios viduryje - tinklinio aikštelė, atskirianti poilsiautojus vienus nuo kitų ir tuo pačiu kelianti intensijas surengti tarpusavio tinklinio varžybas:). Čia pat yra supynės mažiems vaikams. Išsiilgę vandens procedūrų maudynėms gali rinktis net kelias vietas - čia pat stovyklavietėje esantį pliažiuką, arba paėjėti takeliu 700 m. iki "beždžionių" tilto maudyklos ar rinktis kaimynystėje už 400 m.
Stovyklavietėje galima atstatyti geriamo vandens atsargas, įsigyti degtukų, popieriaus ar kt būtiniausių žygio smulkmenų bei atsigaivinti ledais ar namine gira, o rytą pradėti nuo kavos puodelio. I variantas EKO: 5 EUR /žm.
Plaukiantiems Vyžuona arba Šventaja nuo Užpalių siūlome apsistoti kitoje mūsų nuo pašalinių akių pasislėpusioje stovyklavietėje, kuri yra įsikūrusi Jononių kaime, mažiau nei 1 km. žemiau Žaliosios tilto (tiltas per Šventąją kelyje Kupiškis-Utena), kairiame krante.
Plaukiančius Virintos maršrutais arba Šventosios atkarpa Anykščiai-Kavarskas, kviečiame apsistoti Anykščių miesto kempinge, kuris yra priešais mūsų baidarių nuomos punktą Anykščiuose. Iš čia lengvai pasieksite visas Anykščių pramogas, o pats kempingas, nepaisant to, kad yra visai šalia miesto centro, tuo pačiu yra pakankamai ramus ir nuošalus, su galimybe maudytis čia pat upėje. Kempinge įrengtos visos reikalingos komunikacijos kemperiams.
Rindzevičių sodyba "Šventosios upės slėnis" įsikūrusi ant upės kranto, miško apsuptyje. Tai taikus, upės apjuostas, svetingas gamtos kampelis. Vasarą ir rudenį miškuose gausu grybų, uogų. Žūklės mėgėjams upė pateiks malonių staigmenų. Pėsčiomis žygeiviai lengvai aplankys ir vaikams parodys netoli sodybos esantį žverinčių, beždžionių (kabantį) tiltą, senovinį Inkūnų kaimą (Šv. mergelės Marijos apsireiškimo vietą) ir dar daugiau jėgų įgaus atsigėrę gydomųjų galių turinčio šaltinio vandens.
Šventosios kraštovaizdžio draustinio pasididžiavimą, Šventosios Kilpas, lengvai pasieksite dviračiu - ši baidarininkus erzinanti ir tuo pačiu viliojanti gamtos išdaiga yra vos už 2 km. Pakeliui įspūdingi ąžuolai ir miško buveinės.
Sodyba viduje talpina 16-17 žmonių. Salė su židiniu (talpina apie 25 asm.) sušildys darganotą dieną. Kaitri, tikrų pirtininkų mėgiama, pirtis su erdviu priepirčiu. Kiek atokiau, stovyklavietėje - puikios sąlygos nakvynei palapinėse. Ten rasite lauko baldus, šašlykines, tvarkingą lauko tualetą ir malkų nuostabiai vakarienei pasigaminti.
Organizuojame keliones upe baidarėmis, kanojomis, irklentėmis ir plaustais, žygius pėsčiomis ir dviračiais. Ieškantiems naujų įspūdžių suorganizuosime dažasvydžio kovą, šaudymo iš lanko varžytuves ar net spec. užduočių lauką...
