Dvibutis Namas: Atskiras Įėjimas ir Reikalavimai Lietuvoje

Renkantis būstą, svarbu įsivertinti savo poreikius ir gyvenimo etapą. Šeimoms su vaikais reikia daugiau privatumo, erdvės ir laisvės, o veikliems žmonėms, kurie namuose praleidžia mažai laiko, patogiau turėti nedidelį ir ekonomišką būstą geroje vietoje. Vienas iš galimų pasirinkimų - dvibutis namas su atskiru įėjimu, kuris apjungia buto ir individualaus namo privalumus.

Būsto Tipų Specifika

Įprastiniai būstai turi tam tikrą specifiką. Pavyzdžiui:

  • Butą galima rinktis iš įvairių plotų ir vietų - tiek miesto centre, tiek miegamuosiuose rajonuose. Kuo arčiau centro, tuo didesnė kvadratinio metro kaina.
  • Individualūs namai dažniausiai yra didesnio ploto, tačiau rasti ar pasistatyti namą miesto centre dėl aukštų žemės kainų yra brangu.
  • Kotedžas yra tarpinis variantas, turintis abiejų būsto tipų savybių. Dažniausiai jie būna dviejų ar trijų aukštų, įvairaus dydžio. Pastaruoju metu populiarėja nedideli, 50-70 kv. m ploto kotedžai, tačiau galima rinktis ir didesnius, virš 100 kv. m.

Populiariausi Vilniuje ir Kaune yra 80-100 kv. m ploto kotedžai, kurių kainos priklauso nuo vietos, įrengimo lygio, techninių sprendimų, privalumų ir architektūros. Anksčiau kotedžai dažniau buvo statomi už miesto, tačiau dabar jų galima rasti ir miesto ribose, miegamuosiuose rajonuose, o kartais ir netoli miesto centro.

Vien Vilniuje projektų, kuriuose galima įsigyti kotedžų, yra apie 50, o Kaune - apie 30. Renkantis būstą, vienas svarbiausių faktorių yra kaina.

Kaip nustatyti didžiulio akmens svorį?

Kotedžo Kaina: Palyginimas su Butais ir Namais

Pavyzdys #1: Kotedžo kaina vs. buto kaina

Panagrinėkime konkretų pavyzdį. 95 kv. m ploto kotedžas miegamajame rajone (Pilaitėje) Vilniuje kainuoja apie 110 000 Eur. Į šią kainą įeina dvi parkavimo vietos, gana nemažas kiemelis (maždaug nuo 50 iki 120 kv. m), ekonomiškas geoterminis šildymas. Kaune to paties ploto kotedžas kainuoja pigiau - apie 97 000 Eur.

Dar įdomiau paskaičiuoti, kiek kainuotų panašaus dydžio - 90-100 kv. m - butas Vilniuje ir Kaune:

Loftą Vilniaus Naujamiestyje (Vytenio g.) galima nusipirkti ir kiek pigiau: 95 kv. m kainuos apie 74 000 Eur, tačiau tai - specifinis būstas ir ne visiems jis priimtinas, be to, jo įrengimas taip pat bus brangesnis nei įprasto buto. Tiesa, viename brangiausių Vilniuje projektų, plėtojamame Konstitucijos pr. 100 kv. m butas kainuos net 404 650 Eur, tuo tarpu, viename pigiausių - Perkūnkiemyje, Leičių g. 93 kv. m butas vertinamas bene nei penkiskart pigiau - 84 000 Eur.

Kotedžo privalumai prieš butą:

  • Lankstesnis išplanavimas, didesnis plotas.
  • Daugiau privatumo.
  • Dažnai į kainą įskaičiuojama viena ar net dvi parkavimo vietos.
  • Atskiras įėjimas, nuosavas kiemelis (nors pirmuose daugiabučių aukštuose šis privalumas taip pat neretai būna).
  • Kotedžas dažniau bus mažaaukštis nei daugiabutis.

Trūkumai, lyginant su butu:

  • Brangesnis įrengimas ir apdaila.
  • Ne visiems patraukli perspektyva prižiūrėti kiemelį.
  • Prireikus taisyti stogą, inžinerinius įrenginius ar pan., dažniau tuo rūpintis tenka patiems.

Pavyzdys #2: Kotedžo kaina vs. namo kaina

Kadangi kotedžą galima palyginti ir su individualiu namu, paskaičiuokime, kiek kainuotų namas ir palyginkime šią kainą su kotedžo kaina. Pastaruoju metu Vilniaus mieste daugėja individualius namus siūlančių projektų-gyvenviečių. Tačiau jos dažniausiai yra tolokai nuo miesto centro, o kaina - tik šiek tiek žemesnė ar tokia pati, kaip kotedžų.

Beje, kartais sunkoka atskirti, kada siūlomas būstas yra namas, kada - kotedžas. Tai patvirtina ir ypač panašus kainos lygis. Vilniuje individualius namus siūlančių projektų yra aplink Panerius, Lentvarį ar Vokę, Zujūnus, Galgius. Kaune individualūs namai visada buvo paklausūs, todėl jų pasirinkimas - tikrai nemažas; kainų spektras - taip pat didelis.

Kotedžo privalumai prieš namą:

  • Paprastai galima rinktis arčiau miesto centro.
  • Praktiškesnis sprendimas neieškantiems didelio ploto.
  • Mažiau aplinkos priežiūros.
  • Dalį administravimo, remonto kaštų galima dalytis su kaimynais.
  • Kaimynystė ir bendruomenė.
  • Projektuose geriau išvystyta bendra infrastruktūra (bendros erdvės, laisvalaikio zonos, keliai ir gatvės).

Trūkumai, lyginant su namu:

  • Mažesnis privatumas ir ramybė.
  • Mažiau erdvės ir laisvės, norintiems didelio ploto ir kiemo.

Dvibutis Namas Slėnio Gatvėje: Pavyzdys

Parduodamas šiuolaikiškos architektūros A+ klasės dvibutis namas, įsikūręs ramioje Slėnio gatvėje - tarp gamtos ir miesto, kur kiekviena detalė apgalvota komfortui, kokybei ir privatumui.

  • Bendras viso namo plotas - 254 kv. m.
  • Namą sudaro dvi dalys po 130 kv. m.
  • Vos 5 min. iki Vilniaus Senamiesčio automobiliu, 20 min. pėsčiomis.

Kiekviena namo dalis turi po 130 kv. m. Štai keletas detalių:

  • Grindys: visame name įrengtos betoninės išlyginamojo sluoksnio grindys 80 mm storio su armatūriniu tinku. Įrengtas grindinis šildymas. Jau nupirkta grindų danga PERGO, vinyl, Chalked Norwegian oak. class 33.
  • Laiptai: monolitinio gelžbetonio konstrukcijos.
  • Sanitariniai ir santechniniai prietaisai: LAUFEN, TECE, BLAUFOS.
  • Pamatai: ant monolitinių gręžtinių polinių pamatų.
  • Sienos: blokeliai. Išorinės sienos- 250 mm storio kiaurymėtų keraminių blokelių, apšiltintos 300 mm storio neoporo izoliacija.
  • Fasadas: pirmo aukšto išorei panaudota deginta pušies dailylentė (natūrali medžio apsauga nuo vandens ir graužikų). Antro aukšto fasadas kontrastuoja su dažyto tinko apdaila.
  • Stogas: bitumas.
  • Langai: 3 stiklų, 6 kamerų aliuminiai ALUPROF sistemos langai su selektyvinio stiklo paketu, termo profilis.
  • Šildymas: grindinis. Šildymas ir karštas vanduo ruošiamas sumontuotu PANASONIC šilumos siurbliu oras-vanduo, kiekvienas butas turi autonominę sistemą, 185 l karšto vandens ruošimo talpą. Šilumos siurbliai gali būti valdomi per mobilią programėlę.
  • Šaldymas: numatytas oro kondicionierių įrengimas, miegamuosiuose ir svetainėse ( po 4 kiekviename bute).
  • Akustika: C klasės reikalavimai.
  • Vėdinimas: rekuperacinė vėdinimo sistema su FLEXIT NORDIC S4 rekuperatorium.
  • Telekomunikacijos: butuose išvedžiotas kompiuterinis tinklas.

Apibendrinimas

Taigi kotedžo kaina, lyginant su butais ir namais, yra pakankamai konkurencinga. Kodėl gi kotedžas yra pigesnis nei butas? Pirmiausia, todėl, kad pastatyti daugiabutį yra daug sudėtingiau ir brangiau: sudėtingesnis projektavimas, papildomai kainuoja bendrosios patalpos, laiptinės. Tuo tarpu kotedžą pastatyti yra paprasčiau ir trumpiau užtrunka, o laikas - taip pat yra kaštai.

Žinoma, kotedžų kainos taip pat skiriasi. Jų galima rasti ir arčiau centro arba perspektyviose laikomose vietose. Tarkim:

  • Visoriuose (O. Miciūtės g.; 92 kv. m kotedžas) - 147 000 Eur
  • Lazdynėliuose (Sutemų g.; 90 kv. m kotedžas) - 143 000 Eur
  • Šnipiškėse (Širvintų g.; 97 kv. m kotedžas) - 199 000 Eur
  • Senamiestyje (Raugyklos g.; 100 kv. m kotedžas) - ir visus 310 000 Eur
  • Kauno Žaliakalnyje 100 kv. m kotedžas kainuoja apie 160 000 Eur

Kotedžai dažniau būna didesni nei butai, tačiau mažesni nei namai. Jie statomi dažniau toliau nuo miesto centro, miegamuosiuose rajonuose ir kvadratinio metro kaina būna mažesnė nei buto, tačiau kiek didesnė nei namo. Be abejo, labai daug priklauso nuo vystytojo siūlomos arba pačių pasirinktos apdailos lygio, įrengimo, interjero sprendimų.

Kiekvienas būsto tipas turi savus privalumus ir savus minusus ir pirkimo sprendimą priimti reikia atsižvelgiant į konkrečius poreikius. Tačiau dėl savo universalumo, šeimoms kotedžas yra labai patraukli alternatyva kitiems dviem būstams.

Kotedžo Privalumai ir Trūkumai

Apibendrinant, kotedžai su atskiru įėjimu gali būti puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško tarpinio varianto tarp buto ir individualaus namo. Jie siūlo daugiau erdvės ir privatumo nei butai, tačiau yra mažiau brangūs ir reikalauja mažiau priežiūros nei individualūs namai. Svarbu įvertinti savo poreikius ir galimybes, kad pasirinktas būstas atitiktų jūsų lūkesčius.

Būsto Tipas Privalumai Trūkumai
Butas Įvairus pasirinkimas, patogi lokacija, mažesnė kaina Mažiau privatumo, mažiau erdvės
Individualus Namas Daugiau erdvės ir privatumo, didelis kiemas Aukšta kaina, didelė priežiūra
Kotedžas Tarpinis variantas, atskiras įėjimas, nuosavas kiemelis Brangesnis įrengimas, reikia prižiūrėti kiemelį

tags: #dvibutis #atsiskirt #iejima