Edvardo Liachovičiaus Turtas ir Pajamos: Verslo Kelias ir "Girteka" Sėkmė

Edvardas Liachovičius yra žinomas Lietuvos verslininkas, glaudžiai susijęs su logistikos sektoriumi ir "Girteka" grupe. Jis yra mažasis (10 proc.) bendrovės „Willgrow“ akcininkas, kuri kontroliuoja logistikos, investicijų, finansų ir nekilnojamojo turto verslus. Be to, jis yra verslo partneris su Mindaugu Raila, kuris yra antrasis "Top 500" sąraše.

Jeroen Eijsink, pakeitęs Edvardą Liachovičių "Girteka Group" generalinio direktoriaus pareigose.

„Willgrow“ akcijas E. Liachovičius valdo per savo šeimos biurą „AmberCap“. Iki 2023 m. „Willgrow“ turėjo kitą pavadinimą - „ME Investicija“, sudarytą iš akcininkų vardų pirmųjų raidžių.

Edvardo Liachovičiaus Karjera "Girteka" Grupėje

Edvardas Liachovičius ilgą laiką buvo siejamas su "Girteka" grupe, užimdamas svarbias pareigas. 2023 m. rugpjūtį E. Liachovičius didžiausią sunkvežimių parką Europoje valdančios „Girteka Group“ generalinio direktoriaus pareigas perdavė Jereonui Eijsinkui, kuris nuo 2015 m. dirbo JAV logistikos bendrovės „C. H. Robinson“ Europos prezidentu.

E. Liachovičiui „Girtekos“ grupėje tenka panašus vaidmuo, kokį „Vilniaus prekyboje“ atlikdavo Ignas Staškevičius - bendrauti su žiniasklaida ir būti įmonės veidu. Jam šis vaidmuo tiko ir patiko - priešingai nei uždaro būdo M. Raila, E. Liachovičius pasižymėjo atvirumu.

"Girteka" Grupės Veikla ir Pajamos

„Girteka Group“ įmonės šiuo metu turi daugiau nei 9,2 tūkst. vilkikų ir 9,8 tūkst. puspriekabių. Grupėje dirba daugiau nei 20 tūkst. vairuotojų, kroviniai gabenami Europoje ir Azijoje.

Prasidėjus karui Ukrainoje, kad nebūtų siejama su „Girtekos“ vardu, Rytų šalyse dirbanti „Girteka Logistics“ pervadinta į „Everwest“. Pastarosios įmonės parke yra daugiau nei 2,4 tūkst. vilkikų, krovinius gabenančių tarp Europos ir Rusijos, Artimųjų Rytų, Centrinės Azijos valstybių, Kinijos. Iki karo Rusijos rinkoje „Girteka“ uždirbdavo penktadalį pajamų.

„Willgrow“ pajamos 2023-iaisiais siekė 1,93 mlrd. eurų, pelnas - 134 mln. eurų.

Mindaugas Raila ir "Willgrow"

Mindaugas Raila yra pagrindinis "Willgrow" akcininkas. Per bendrovę „Pinetree Capital“ M. Raila valdo 90 proc. „Willgrow“ akcijų. M. Railos verslo karūnos perlas - „Girteka Group“, valdanti didžiausią vilkikų parką Europoje.

Logistikos versle uždirbtas pelnas investuojamas į įvairias kitas sritis. Naujas posūkis logistikos magnato verslo istorijoje - bankas. 2023 m. pradžioje M. Raila paskirtas Šiaulių banko stebėtojų tarybos nariu, „Willgrow“ įsigijus 5,71 proc. šio banko akcijų paketą. „Willgrow“ taip pat priklauso 9,99 proc. kelionių organizatoriaus „Novaturas“ ir 4,14 proc. žemės ūkio bendrovės „Auga Group“ akcijų.

"Girteka" valdo didžiausią vilkikų parką Europoje.

"Girteka" Strategija ir Augimas

„Prieš 26 metus savo veiklą pradėjome nuo vieno vilkiko ir trijų darbuotojų. Šiandien išaugome ir tapome viena pirmaujančių Europoje transporto įmonių, turinti ne tik didžiausią nuosavų vilkikų parką Europoje, bet ir 23 tūkstančius darbuotojų, be kurių nebūtume pasiekę tokių rezultatų. Švęsdami 25-erių metų įmonės sukaktį, su komanda paskelbėme naują strateginę svajonę - tapti viena iš TOP 10 logistikos bendrovių Europoje. Neabejoju, kad ja tapsime“, - sako „Girteka Holding“ generalinis direktorius Edvardas Liachovičius.

Kaip ir kitos vilkikų bendrovės, „Girteka“, pasak jos vadovo, 2021 metais pastebėjo, kad pramonę ypač paveikė didėjančios bendros veiklos sąnaudos, vairuotojų trūkumas, infliacija ir ribotos galimybės įsigyti naujų bei naudotų transporto priemonių.

2021 m. bendrovė daug laiko skyrė pasiruošimui Europos Komisijos (EK) reguliavimo pokyčiams, kurie ateis šiais metais su Mobilumo paketo reikalavimais. „Girteka“ nusprendė išplėsti savo veiklą Poznanėje, kaip bazėje, esančioje netoli Vakarų Europos ir Šiaurės šalių.

2022 m. pradžioje didžioji dalis „Girtekos“ administracijos padalinių darbuotojų persikėlė į naują skandinaviškos stilistikos su gyvų augalų erdvėmis biurą Vilniuje, pavadintą „Girteka Park“, užimantį 14 tūkst. kv. m plotą.

Paskutiniais metais „Girteka“ intermodalinis geležinkelių tinklas augo, taip sumažindamas kelių transporto CO2 taršą. 2021 metais, palyginti su 2020 m., bendrovė daugiau nei dvigubai padidino vežamų pilnų krovinių (FTL) kiekį intermodaliniu transportu, kas sudaro 5 proc. visų pervežamų krovinių. Per metus tai leido sutaupyti net 14,4 mln. kg CO2, nurodo bendrovė.

„Girteka“ yra didžiausia nuosavą vilkikų parką Europoje valdanti bendrovė, kasmet pervežanti daugiau kaip 880 000 pilnų krovinių, turinti daugiau kaip 9 000 vilkikų, dirbančių Europoje ir Skandinavijoje.

Turtingiausi Lietuvos Verslininkai: Top 50

Žemiau pateikiama informacija apie kitus turtingiausius Lietuvos verslininkus:

  1. 50. Gintautas Kūlokas, 64 mln., „Fatalitas“
  2. 49. Andrius Kiznis, 64 mln., „Lietpak“
  3. 48. Alvydas Barsteiga, 65 mln., „Nemuno vaistinė“, „CGP Management“
  4. 47. Rolandas Vingilis, 65 mln., „MG Baltic“
  5. 46. Rimandas Stonys, 65 mln., „Dujotekana“
  6. 45. Virginijus Strioga, 66 mln., „E energija“
  7. 44. Juozas Magelinskas, 67 mln., „Megrame“
  8. 43. Tadas Karosas, 69 mln., „LTk Capital“
  9. 42. Rimas Varanauskas, 70 mln., „Freda“

Šio sąrašo sudarytojai rėmėsi viešai prieinamais informacijos šaltiniais, tokiais kaip Registrų centras, Valstybinė mokesčių inspekcija, įmonių finansinės ataskaitos ir asmenų pajamų bei turto deklaracijos.

tags: #edvardas #liachovicius #turtas