Gamybinių patalpų nuoma Lietuvoje: ką svarbu žinoti?

Komercinių patalpų nuoma (biurai, sandėliai, prekybinės patalpos) yra aktuali visoje Lietuvoje: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Druskininkuose, Palangoje ir kituose miestuose. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius aspektus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį ieškant gamybinių patalpų nuomai Lietuvoje.

Komercinių patalpų tipai ir paskirtis

Komercinio nekilnojamojo turto objektai pagal savo paskirtį gali būti:

  • Bendros paskirties patalpos (viešbučiai, barai, kavinės, restoranai, sporto klubai ir pan.)
  • Prekybai skirti objektai (parduotuvės, prekybos ir pramogų centrai, prekyvietės ir kt.)
  • Biurų patalpos
  • Pramonės objektai (pramonės įmonės, sandėliai, dirbtuvės)
  • Socialiniai (medicinos įstaigos, oro uostai, stadionai ir pan.)

Gamybinių patalpų nuomos ypatumai

Gamybinių patalpų nuoma Vilniuje yra gana dažnas variantas, tad skelbimų turėtumėte rasti pakankamai. Nepamirškite paieškoje pažymėti, kad Jus domina gamybai skirtos , o ne komercinės paskirties patalpos. Nuo to priklauso patalpų vieta ir techninės charakteristikos. Gamybai skirtos patalpos gali būti nuomojamos netgi su visa reikalinga technika.

Populiariausios nuomojamos komercinės patalpos:

  • Biuro patalpos
  • Sandėliavimo patalpos
  • Maitinimo patalpos
  • Gamybinės patalpos
  • Prekybinės patalpos
  • Servisai, dirbtuvės
  • Medicinos patalpos

Patalpų paieška

Komercinių patalpų nuomai paieška gali užtrukti nuo 1 iki 6 mėnesių. Nuomojamos komercinės patalpos miesto centre, miegamuosiuose rajonuose, mikrorajonuose, užmiestyje.

Prieš ieškant, kokios patalpos Vilniuje siūlo nuomai, reikėtų iš karto apgalvoti, kokių patalpų Jums reikia. Priklausomai nuo to, kokia yra patalpų paskirtis, priklauso ir kriterijai, pagal kuriuos reikės rinktis iš esamų pasiūlymų.

Kainos ir klasės

Nuomojamos komercinės patalpos pagal kainą skirstomos į:

  • Ekonominės, pigios komercinės patalpos
  • Vidutinės klasės komercinės patalpos
  • Prabangios, prestižinės komercinės patalpos

Patalpų nuoma Vilniuje

Vilniuje, kaip jokiame kitame Lietuvos mieste labai dažnai ieškomos patalpos nuomai Vilniuje. Tad į nuomininkų ir nuomotojų netrūksta. Pavyzdžiui, jeigu Jums reikalinga biurų nuoma Vilniuje, skelbimų portaluose galite rasti daug patrauklių pasiūlymų. Įvairiuose Vilniaus rajonuose nuomojamos patalpos Vilniuje biurams. Jos gali būti labai įvairios: tiek didelės kvadratūros, tiek mažos, vienos erdvės ar kelių skirtingų. Dažniausiai tiek išdėstymas, tiek erdvių dydis priklauso nuo įmonės veiklos.

Be jau minėtų patalpų tipų, verslui siūloma prekybinių patalpų nuoma Vilniuje, kurios kartais nurodomos kaip komercinių patalpų nuoma Vilniuje. Tokių patalpų ieško įvairias veiklas vykdantys verslininkai, tad ir patalpos dažniausiai turi būti pritaikyti veiklai bei atitikti keliamus kriterijus. Dažniausiai pageidaujama, kad prekybinės patalpos būtų įrengtos kuo arčiau centro ar kitoje patrauklioje miesto vietoje.

Analizuojant skelbimus, kuriuose pristatomos nuomojamos patalpos Vilniuje, dažnai galima rasti ir tokių, kuriuose nuomojamos administracinės paskirties patalpos. Tokios patalpos yra pritaikytos biuro veiklai, taip pat yra geras sprendimas savarankiškai dirbantiems specialistams, kurie ieško atskiros darbo vietos.

Dažnai manoma, kad patalpos Vilniuje nuomojamos tik brangiai ir tik labai didelės. Tačiau iš tiesų nuomos rinka tokia plati ir aktyvi, kad ir patys nuomotojai derinasi prie pasiūlos. Pavyzdžiui, galima rasti daug įvairių verslo centrų, kuriuose išnuomojamos patalpos Vilniuje tiek įmonėms, tiek pavieniams asmenims.

Geriausia rinktis tokią vietą mieste savo veiklai, kuri atitiktų veiklos pobūdį. Pavyzdžiui, miesto centras ar naujamiestis puikiai tinka paslaugų paskirties ir komercijai tinkamai veiklai. Gamybai geriau rinktis kiek toliau nuo centro nutolusius mikrorajonus. Pirmiausia todėl, kad tokioms patalpoms reikia didelių erdvių, o centre tokia nuoma kainuotų labai brangai.

Taip pat galvoti reikėtų, jeigu Jums reikalinga sandėlio nuoma Vilniuje ar sandėliavimo-gamybos paskirties patalpos. Dažniausiai patogiai naudojamos ir erdvios tokiai veiklai tinkamos patalpos bus įrengtos kiek toliau nuo miesto centro.

Norint sutaupyti patalpų nuomai, verta ieškoti tokių patalpų., kurias nuomoja patys savininkai. Vilniuje labai dažnai patalpos nuomojamos per įmones, tačiau gerokai išaugina nuomos kainą. Nuomoti be tarpininkų yra daug pigiau ir patogiau. Tad norint taip ir padaryti, reikėtų atrinkti nuomos skelbimus, kurie buvo parašyti pačių savininkų, kurie rūpinasi, kad būtų išnuomojamos patalpos Vilniuje, priklausančios jiems. Tai padaryti ne taip ir sudėtinga. Tiesa, reikės šiek tiek išanalizuoti naujausius skelbimus.

Komercinio NT privalumai

Komercinio NT brokeris M.Savicki kaip vieną pagrindinių nuomojamo komercinio nekilnojamojo turto privalumų išskiria klientų stabilumą, kurį garantuoja ilgalaikės nuomos sutartys. „Dažniausiai verslo klientai, ypač didesni verslai, kurdami savo verslą, renkasi 5 metų ir ilgesnes fiksuotas sutartis. Taip pat tokie klientai linkę investuoti savo lėšas į patalpų atnaujinimą, siekiant sukurti pačią geriausią darbinę aplinką savo darbuotojams ar kitai veiklai”, - sako M.Savicki.

Investuotojai kaip komercinio nekilnojamojo turto pranašumą mini ir tai, kad, priešingai nei gyvenamojo NT sektoriuje, visi sandoriai su komerciniu turtu paprastai yra oficialūs. Profesionalūs teisininkai ir nekilnojamojo turto specialistai dirba pagal sutartis, kad investuotojas galėtų būti tikras dėl viso proceso teisėtumo.

Dažnos klaidos investuojant į komercinį NT

INREAL grupės Nuomos skyriaus vadovas Robertas Puidokas įvardija klaidas ir pataria, kaip išvengti:

  • Nustato per didelę nuomos kainą.
  • Neįvertina nuomininko finansinio pajėgumo.
  • Neįvertina nuomos sutarties svarbos.
  • Lankstumo stoka.

Patalpų pavyzdžiai

ŠNUOMOJAMOS SANDĖLIAVIMO IR ADMINISTRACINĖS 4700 KV. M. Lazdijų r. sav., Lazdijai (Lazdijų miesto sen.), Vilniaus g. 4700 m² 1 a.

  • Išnuomojamos 80 kv. Marijampolės sav.
  • Nuomojamos gamybinės patalpos Audėjų g. Alytus, Alytus, Pramonės g.
  • Patalpos Druskininkų sav., Druskininkai, Gardino g.
  • Alytaus r. Alytus, Alytus, Pramonės g.
  • Patalpos Alytus, Alytus, Fortų g. 3364.35 m² 0 a.
  • Patalpos Alytus, Alytus, Pramonės g. 241 m² 1 a.
  • Komercinės paskirties patalpos Alytuje, Naujoj g. Alytus, Alytus, Naujoji g. 450 m² 0 a.
  • Patalpos Alytus, Alytus, Pramonės g. 400 m² 0 a.
  • Alytus, Alytus, Ūdrijos g. 3000 m² 1 a.
  • Gamybos-sandėliavimo patalpos Alytuje, Santaikos g. Alytus, Alytus, Santaikos g. 220 m² 1 a.

UAB ,,Vilniaus viešasis transportas“ teikia negyvenamųjų patalpų nuomos paslaugas Vilniaus mieste. - 49,79 kv. m bendrojo ploto negyvenamosios patalpos trečiame aukšte, pažymėtos plane indeksais 3-5...

tags: #gamybines #patalpos #nuomai