Ginčas dėl pavadinimo „Grindos būstas“ ir daugiabučių ūkio priežiūra Vilniuje

Vilniaus apygardos teismas atmetė koncerno „Icor“ grupės bendrovės „Grindos būstas“ skundą, palikdamas galioti sprendimą, draudžiantį įmonei naudoti žodį „Grinda“ pavadinime.

Teismo nuomone, „Grindos būsto“ pavadinimo panašumas į Vilniaus savivaldybės valdomos bendrovės „Grinda“ pavadinimą yra klaidinantis ir pažeidžia „Grindos“ teises, sudarydamas sunkumų atskirti vieną įmonę nuo kitos.

Praėjusį lapkritį Vilniaus miesto apylinkės teismas įpareigojo „Grindos būstą“ per mėnesį pakeisti pavadinimą, kad jame nebūtų vartojamas žodis „Grinda“.

Argumentai teisme

Savivaldybė teigė, kad tiek jos valdoma „Grinda“, tiek „Grindos būsto“ akcininkė užsiima daugiabučių ir komercinių pastatų priežiūra, todėl pavadinimai gali klaidinti vartotojus. Teismo vertinimu, pavadinime naudojamas terminas „Grinda“ yra dominuojantis ir naudojamas ne tik kaip pavadinimas, bet kaip prekės ženklas.

Tuo metu „Grindos būstas“ teisme aiškino, kad ji neadministruoja daugiabučių, o „Grindos“ pagrindinė veikla nėra pastatų priežiūra. Bendrovė teigė, kad žodis „Grinda“ pavadinime pasirinktas su aliuzija į salos pavadinimą, siekiant pabrėžti aukštus administravimo standartus.

„Žodis „Grindos“ yra vietovardis salos, kuris pasirinktas atsižvelgiant į „Grindos būsto“ viziją ir darant aliuziją į tai, jog „Grindos būstui“ nusprendus vykdyti veiklą - administruoti bendrojo naudojimo objektus, jie būtų administruojami laikantis tokių standartų, vertybių bei principų, kurių laikomasi saloje“, - rašoma teismo dokumentuose.

„Grindos būstas“ taip pat nurodė, kad žodis „būstas“ gali būti vertinamas kaip atsakovų akcininkų skiriamasis bruožas, esantis daugumoje grupės įmonių pavadinimų.

2017-ųjų pradžioje įsteigtą „Grindos būstą“ per bendroves „Mano būstas“ ir „Skolos LT“ valdo „Icor“ įmonių grupės bendrovė „City Service“. Finansinės ataskaitos už 2017 metus įmonė Registrų centrui nėra pateikusi.

Išorinės lauko reklamos administravimo ypatumai naudojant ArcGIS

2017-ųjų pradžioje įregistruota ir bendrovė „Grindos butų ūkis“, tačiau, Registrų centro duomenimis, ji nuo 2018-ųjų vadinasi „Miesto butų ūkis“.

Daugiabučių administravimo rinkimai Vilniuje

Šiuo metu sostinės savivaldybė rengia administratorių rinkimus apie 4,4 tūkst. miesto daugiabučių, nes 2017-ųjų pabaigoje baigėsi jų penkerių metų paskyrimo terminas.

Dalis koncerno „Icor“ valdomų bendrovių bei kiti rinkos dalyviai teismuose skundžia savivaldybės sprendimus šiame procese.

Savivaldybės duomenimis, Vilniuje yra daugiau kaip 7 tūkst. daugiabučių, juos administruoja 40 bendrovių.

Daugiabučių namų administravimo įmonių skaičius Vilniuje

Rodiklis Reikšmė
Daugiabučių skaičius Vilniuje Virš 7000
Daugiabučius administruojančių įmonių skaičius 40
Dalyvaujančių administratorių rinkimuose daugiabučių skaičius Apie 4400

tags: #grindos #butu #ukis