Kaip Teisingai Pasirinkti NT Brokerį Lietuvoje: Apžvalga ir Atsiliepimai

Lietuvoje yra daugybė NT brokerių arba bandančių jais būti. Neoficialiais duomenimis, šiai dienai Lietuvoje yra virš 4000 fizinių ir juridinių asmenų, vykdančių tarpininkavimo veiklą NT srityje. Dalis asmenų šią veiklą vykdo visiškai nelegaliai, dalis ne visuomet etiškai, o tik šiek tiek virš 500 brokerių šiai dienai yra oficialiai sertifikuoti teikti NT tarpininkavimo paslaugas klientams.

Pasirinkus bendradarbiauti su NT agentūrai priklausančiu brokeriu, gaunate garantiją, jog brokerio darbo principai ir etika neapsiriboja jo pačio, kaip asmens, moralinėmis vertybėmis ir supratimu. Pačiam brokeriui NT agentūra yra svarbi tuo, jog jis bet kada gali sulaukti paramos ir patarimo iš kitų agentūros brokerių, sprendžiant nestandartines su nekilnojamu turtu susijusias problemas. Žinoma, yra ir nekilnojamojo turto profesionalų dirbančių individualiai.

Kaip Išvengti Klaidų Pasirenkant NT Brokerį?

Menkas įsigilinimas į jūsų situaciją ir poreikius - tik mažiausi rūpesčiai su kuriais susidursite pasirinkę nepatikimą nekilnojamojo turto agentūrą ir jos brokerius.

Pirmasis patarimas - nepatikėti savo brangiausio turto “juodiesiems brokeriams”, t. y. nedirbti su nelegaliais brokeriais, nes galite likti ir be turto, ir be pinigų.

Pagrindiniai Aspektai, Į Kuriuos Reikia Atsižvelgti:

  1. Atsiliepimai: Kokios yra atsiliepimai apie agentūrą ar konkretų brokerį? Ar pakanka informacijos apie NT agentūros veiklą? Profesionalus geros reputacijos brokeris ar agentūra neatsisakys suteikti šią informaciją.
  2. Etika ir Principai: Nekilnojamojo turto pardavime figūruoja dideli pinigai, o ten kur dideli pinigai - darbo etika ir principai yra ypatingai svarbūs. Jei NT agentūra skuba siūlyti savo paslaugas ir pasirašinėti sutartis, tai pirmas ženklas, kad galbūt jūsų pasirinktiems specialistams trūks profesionalumo ir kompetencijos pardavinėjant jūsų nekilnojamąjį turtą.
  3. Rūpinimasis Klientu: Vienas iš pagrindinių geros nekilnojamojo turto agentūros darbo principų turėtų būti rūpinimasis kliento reikalais iki pat sandorio pabaigos. Patikima agentūra bei profesionalus brokeris niekada nepalieka savo kliento vieno spręsti problemų susijusių su nekilnojamuoju turtu.
  4. LNTAA Narystė: Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija (LNTAA) vienija Lietuvoje veikiančias NT agentūras. Asociacijoje dalyvaujančių agentūrų brokeriai privalo išlaikyti atestacijos egzaminą ir gauti kompetenciją patvirtinantį sertifikatą. Jei dirbant su NT agentūra ir jos brokeriais iškyla rimtų sunkumų, klientas gali kreiptis tiesiai į asociaciją ir prašyti nagrinėti situaciją.
  5. Agentūros Dydis: Kuo didesnė nekilnojamojo turto agentūra, tuo didesnė galimybė, jog galėsite dirbti su jūsų situacijoje kompetentingiausiu brokeriu. Įprastai NT agentūroje dirbantys brokeriai konsultuojasi tarpusavyje, todėl patirtis ir žinios neapsiriboja tik vienu žmogumi. Kuo didesnė agentūra, tuo didesnės profesionalių brokerių tarpusavio bendradarbiavimo galimybės.

Akivaizdu, jog kuo aukštesnė kategorija, tuo didesnę patirti turi brokeris, o kuo didesnė patirtis, tuo didesnė tikimybė už jūsų turtą gauti didžiausią kainą, per trumpiausią laiką ir išspręsti visas problemas (jei tokių yra) su parduodamu turtu.

Reikėtų atsižvelgti ir į brokerio specializaciją. Universalių brokerių nebūna (kas tinka viskam - netinka niekam).

"DNB Būstas": Apžvalga ir Rinkos Pozicija

Šiame straipsnyje apžvelgiama „DNB būstas“ veikla Lietuvoje, įskaitant jų teikiamas paslaugas, užimamą rinkos dalį ir klientų atsiliepimus. Aptariami įmonės plėtros etapai, partnerystės ir pozicija nekilnojamojo turto rinkoje.

Nuo liepos pradžios abi agentūros veiks vienu „DNB būstas“ vardu, o 11 „Amrec” brokerių prisijungs prie 49 NT brokerius vienijančios „DNB būstas“ komandos.

Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos šių metų duomenimis, „DNB būstas“ yra didžiausia Lietuvos NT agentūra pagal sudarytus gyvenamojo būsto sandorius ir uždirbtas komisinio atlygio pajamas.

Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius „DNB būstas“ brokeriai įvykdė 383 NT sandorius arba 50,2 proc. daugiau nei pernai. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius „DNB būstas“ bendrovė tarpininkavo parduodant nekilnojamojo turto už bendrą 98,4 mln. litų sumą, o įmonės klientams bendrovei tarpininkaujant DNB bankas suteikė 14,9 mln. litų paskolų būstui pirkti.

Nuomos Rinka ir „DNB Būstas“

Nekilnojamojo turto agentūros „DNB būstas“ specialistai pastebi, kad išaugus naujo gyvenamojo paklausai, daugiau nekilnojamo turto perkama investiciniais tikslais, o naujai įsigytas būstas dažnai yra išnuomojamas.

„DNB būstas“ duomenimis, Lietuvoje 93 proc. asmenų gyvena nuosavame būste ir tik 7 proc. būstą nuomoja. Palyginimui, Latvijoje ir Estijoje būstą nuomoja 3 kartus didesnė gyventojų dalis - atitinkamai 19 ir 18 proc. Vakarų valstybėse šis santykis dar didesnis - pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje - 32 proc., Vokietijoje - 47 proc., o Šveicarijoje - net 55 proc.

Pasak „DNB būstas“ direktoriaus A., skaidrėjant nuomos rinkai, NT rinkoje atsiranda naujų paslaugų, suteikiančių nuomotojui galimybes saugiai ir užtikrintai išnuomoti būstą, paklausa.

„Gyventojai galėjo įsitikinti, kad gera kredito istorija yra naudinga skolinantis, perkant išsimokėtinai, sudarant ryšio teikimo ir kitas sutartis. Nuo šiol kredito istorija turės įtakos ir sprendimams dėl nuomos. Natūralu, kad nuomotojas savo patalpų raktus nori patikėti asmeniui, kuris savo finansiniu elgesiu yra įrodęs, kad juo galima pasitikėti.

Būsto Nuomos Santykis Įvairiose Šalyse

Ši lentelė parodo, koks procentas gyventojų nuomojasi būstą skirtingose šalyse:

Šalis Nuomojančių būstą gyventojų dalis (%)
Lietuva 7
Latvija 19
Estija 18
Didžioji Britanija 32
Vokietija 47
Šveicarija 55

NT pardavimas - Brokerio darbas

Klientų Atsiliepimai ir Paskolos

Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „DNB būsto paskola“.

  • Klausimas: Sveiki, paėmėm paskolą iš dnb banko, ar mum priklausytų parama, kad ir remontui ar baldam? Atsakymas: Aušra, dėkui už klausimą. Parama atbuline data neišduodama.
  • Klausimas: Laba diena, esame jauna šeima (32 ir 34 m.ir 2 mažamečiai) ir pernai rugsėji pirkom pirmą būstą. Ar yra tokia galimybė gauti valstybės paramą būsto kreditui, kai jau būstas nupirktas? Ar Luminor (DNB) bankas dalyvauja šiame procese? Atsakymas: Vilija, dėkui už klausimą.
  • Klausimas: Sveiki, noriu pasiteirauti dėl DnB banko paskolos būsto pirkimui Airijoje. Planuociau pirkti butą kurio kaina 120 000 euru. Skaičiau, kad įmanoma gauti is DNB paskola užstacius perkama butą. Ar yra realus šansas Lietuvoje gauti paskola dirbant Airijoje? Atsakymas: Mariau, dėkui už klausimą. Mano žiniomis Lietuvoje veikiantys bankai nefinsansuoja užsienyje esančio nekilnojamojo turto. Jeigu sužinosite kitaip, praneškite.

Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą.

NT Agentūros Lietuvoje Paslaugos

  • Efektyviai suvaldome NT pardavimo procesą nuo A iki Ž užtikrindami, kad gausite geriausią kainą už savo turtą.
  • Padedame klientams sutaupyti laiko ir išvengti brangių klaidų investuojant į NT.
  • Padedame klientams greitai surasti nuomininkus, parengiame visus reikiamus dokumentus.

Čia dirba nekilnojamojo turto profesionalai, patyrę vertintojai ir išradingi rinkodaros specialistai - visi jie susitelkia tam, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

tags: #luminor #bustas #brokeriai