Leonas Rimantas Butkus - inžinierius, ilgus metus vadovavęs AB „Pramprojektas“. Ši bendrovė projektavo tokius svarbius objektus kaip Kauno miesto valymo įrenginiai, Būtingės naftos terminalas, Giraitės ginkluotės gamykla ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo statiniai.

Kauno miesto valymo įrenginiai - vienas iš AB „Pramprojektas“ projektų.
Apie savo įmonės sėkmės istoriją yra pasakęs kauniečiai verslininkai Gediminas R. „Nesame IT įmonė, tačiau ir mūsų srityje technologijos sparčiai žengia į priekį. Norėdami neatsilikti nuo jų, mes nuolat tobulėjame patys ir tobuliname savo turimą techniką. Nestovime vietoje“.
AB „Pramprojektas“: svarbūs Lietuvos projektai
AB „Pramprojektas“ įgyvendino daugybę reikšmingų projektų, kurie turėjo didelį poveikį Lietuvos infrastruktūrai ir ekonomikai. Štai keletas iš jų:
- Kauno miesto valymo įrenginiai: užtikrina švarų vandenį Kauno miesto gyventojams.
- Būtingės naftos terminalas: svarbus energetikos objektas, leidžiantis Lietuvai importuoti naftą.
- Giraitės ginkluotės gamykla: reikšmingas objektas Lietuvos gynybos pramonei.
- Ignalinos atominės elektrinės uždarymo statiniai: sudėtingas ir svarbus projektas, užtikrinantis saugų atominės elektrinės uždarymą.

Būtingės naftos terminalas.
Šie objektai - tik maža dalis statybinių objektų, kuriuos projektavo AB „Pramprojektas“.
Statybos sektoriaus asmenybės
Lietuvos statybos sektoriuje dirbo ir dirba daug išskirtinių asmenybių. Architektas, garsios roko grupės „Antis” įkūrėjas, dainininkas Algirdas Kaušpėdas - išskirtinė asmenybė. Šis statybininkų ir architektų kalvės VISI-VGTU absolventas geba ne tik namus ir kvartalus projektuoti, bet tikriausiai atsigręžtų pašauktas gyvenimo mokytoju ar filosofu.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kancleriui Arūnui Komkai lapkričio 14-ąją, sukako 60 metų. Jubiliatas, kuris yra ir šios mokslo įstaigos auklėtinis - inžinierius statybininkas, - tvirtina, kad nėra dienos, kuri praeitų nuobodžiai, be naujų iššūkių, neatidėliotinų sprendimų.
Vilniaus namų statybos kombinato buvęs generalinio direktoriaus pirmasis pavaduotojas Vincentas Šileika - neeilinė asmenybė. Tapęs inžinieriumi, nenorėjo važiuoti dirbti į sostinę, nes „čia tuo metu visi kalbėjo rusiškai“, o jis jautėsi lietuvybės puoselėtojas.
Statybininkas iš statybininkų šeimos - taip pavadintas straipsnis 1972-aisiais Kauno rajono skaitytojams pristatė statybininką Rimantą Jakštą. Iš nuotraukos žvelgiantis jaunasis specialistas tuomet tikrai negalėjo žinoti, jog po kelių dešimtmečių įkurs savo statybų įmonę, kurios vairą išėjęs į pensi.
tags: #muzikantas #rimantas #buta