Parduodami Namai, Sklypai ir Sodybos Salduvėje: Nekilnojamojo Turto Apžvalga Šiauliuose

Ieškote ramybės ir jaukumo gamtos apsuptyje, bet nenorite atitolti nuo miesto patogumų? Salduvės apylinkės Šiauliuose - puikus pasirinkimas! Šiame straipsnyje apžvelgsime parduodamus namus, sklypus ir sodybas Salduvės rajone, taip pat aptarsime nekilnojamojo turto rinkos tendencijas Šiauliuose.

Salduvės piliakalnis - istorinė ir gamtinė vietovė šalia Šiaulių.

Modernus Namas Šalia Salduvės Piliakalnio

Šiauliuose, šalia Salduvės piliakalnio, siūlomas moderniai įrengtas, naujos statybos namas ramioje vietoje, kur gamtos ramybė dera su miesto patogumais.

Salduvės piliakalnis

Šis namas - tai gyvenimo kokybės išraiška.

  • Adresas: Salduvės g., Šiauliai
  • Bendras plotas: 149 kv. m
  • Žemės sklypo plotas: 7.69 arai
  • Statybos metai: 2020 m.
  • Lubų aukštis: nuo 3 m iki 6 m

Išplanavimas ir Įranga

  • Labai erdvi 68.14 kv. m įrengta svetainė su virtuve.
  • 3 atskiri kambariai:
    • Miegamas kambarys: 25.98 kv. m
    • Vaikų kambariai: 13.22 kv. m ir 9.36 kv. m
  • Poilsio zona/darbo patalpa - 17,25 kv. m.
  • Koridorius - 2,98 kv. m.
  • San. mazgas - vonios kambaryje sienos ir grindys išklijuotos plytelėmis, įrengta dušo kabina, bide.
  • Virtuvė ir svetainė puikiai įrengta, apstatyta moderniais baldais, paliekama visa įmontuojama buitinė technika (šaldytuvas su šaldikliu, el. viryklė ir kt.).

Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės nurodytais kontaktais.

Kotedžas Rasos gatvėje, Žuvininkų kaime

Šalia Salduvės parko parduodamas jaukus, puikaus išplanavimo sublokuotas gyvenamas namas Rasos gatvėje (Žuvininkų k.), kuris ribojasi su gražiu pušynu. Tai jaukus šeimos namas, vertinantiems komfortišką gyvenimo būdą. Namas statytas naudojant kokybiškas medžiagas, patogus išplanavimas leis kiekvienam čia gyvenančiam atrasti savo poilsio erdvę. Šiltuoju sezono metu ko gero nei dienos nepraleisite nepasimėgaudami erdvioje, net 55 m² terasoje antrame aukšte, o paukščių čiulbėjimas ir šalia esantis pušynas džiugins akis ir ausis.

Bendra informacija apie namą:

  • Namo baigtumas 70%; galimybė įrengti ir 100 proc baigtumu;
  • Namo bendras plotas - 160,81 m²; gyvenamas plotas 125,41 m²;
  • Kambariai - 4;
  • Statybos metai - 2023 m.;
  • Sklypo plotas - 5,7 arų;
  • Komunikacijos: gręžinio vanduo, nuotekos - valymo įrengimai, 15 kw elektra.
  • Pamatai - gręžtiniai, apšiltinti iš abiejų pusių 10 cm polistirolu;
  • Lauko sienos - keraminiai blokeliai (HELUZ), kurie iš karto apšiltinti; fasadas dekoratyvinis tinkas ir klinkeris;
  • Stogas - skarda Clasic, apšiltintas 10 cm akmens vatas, iur 25 cm poliuretano putomis, pakalimai - skarda;
  • Langai - plastikiniai, vitrininiai, selektyviniai stiklai;
  • Aukštos lubos virš 3 m;
  • Šildymo tipas - oras -vanduo, išvedžiota grindinė šildymo sistema visame name;
  • Oro vėdinimas - įrengta rekuperacija;
  • Įvadai oro kondicionieriams;
  • Signalizacija, internetas;
  • Automatiniai įvažiavimo vartai;

Vidaus išplanavimas

1 AUKŠTAS:

  • Svetainė, valgomasis, virtuvė;
  • Katilinė;
  • Terasa pirmame aukšte;
  • Vonios kambarys (dušas, wc, kriauklė);
  • Prieškambaris;

2 AUKŠTAS:

  • Trys miegamieji kambariai;
  • Vonios kambarys (vonia, wc, bide, kriauklė);

Lauko įrengimas ir gerbūvis:

  • Kiemas išklotas trinkelėmis;
  • Sklypas aptvertas tvorta;
  • Įrengti automatiniai kiemo vartai;
  • Gatvė išklota trinkelėmis.

Netoliese Švedės ežeras, geras privažiavimo kelias, saugi kaiminystė, puikūs, nuolat gyvenantys kaimynai.

Kiti Pasiūlymai Šiaulių Rajone

Be jau minėto namo, Šiaulių rajone galima rasti įvairių kitų sodybų ir sklypų:

  • 12.00 a sklypas Šiaulių r. sav., Žuvininkai, Salduvės g.
  • 15 a sklypas Šiauliai, Šiauliai, Pavasario g.
  • Sklypai Kairiuose, Vyšnių g.
  • Sklypai Žuvininkai, Rasos g.
  • Sklypai Šiauliuose, Agrastų g., Pabalių g., Odininkų g., Vilkaviškio g., Vilniaus g., Draugystės Sodų 2-oji g., Šakių g.

Parduodamas Mūrinis Namas Vilkaviškio Gatvėje, Šiauliuose

Ieškote erdvios gyvenamosios vietos arba puikios vietos verslui? Parduodamas 270,45 kv. m bendro ploto namas su vienu garažu bei sklypo dalimi Šiauliuose, Šimšės mikrorajone, Vilkaviškio g. 4.

  • Statybos metai: 1963 m., rekonstrukcijos pradžia 1994 m.
  • Bendras namo plotas: 303,51 kv. m., parduodamos dalies plotas - 270,45 kv. m.

Pagrindinis pastatas įrengtas, pritaikytas gyvenimui. Jame yra 5 kambariai, 2 vonios kambariai bei virtuvė. Šildomas dujomis, išvedžioti radiatoriai. Poilsio kambaryje yra židinys, suteikiantis jaukumo vėsesniais orais bei ortakiais teikiantis šilumą į kambarius mansardoje. Įvestas miesto vandentiekis bei kanalizacija. Įstatyti plastikiniai langai.

Priestatas gali būti naudojamas tiek gyvenimui, tiek verslui. Jame yra erdvi patalpa su išėjimu į gatvės pusę, papildoma patalpa bei WC. Aukštos lubos (H-3,2m), suteikiančios erdvės bei šviesos pojūtį. Priestatas buvo šildomas krosnele (šiuo metu išmontuota). Esant poreikiui, galima įsirengti erdvią priestato mansardą ir pasididinti bendrą plotą. Po pagrindiniu pastatu yra rūsys, kuriame 6 patalpos ūkinėms reikmėms.

  • Parduodamas vienas iš dviejų name esančių garažų, kurio plotas 33,19 kv. m.
  • Kartu parduodama 4,9 arų sklypo dalis.
  • Viso sklypo plotas yra 5,96 arų.
  • Sklypas aptvertas tvora.
  • Yra vaismedžių.

Namas yra patogioje vietoje, geras susisiekimas - šalia autobusų stotelės, prekybos centrai, ugdymo įstaigos. Namas puikiai tiktų ir gyvenimui, ir verslui vykdyti arba abu iš karto! Erdvios patalpos, atskirį įėjimai iš gatvės, labai geras matomumas, automobilių stovėjimo aikštelė šalia.

Šiaulių Nekilnojamojo Turto Rinkos Apžvalga

Šiaulių būsto rinkoje nuo 2022 metų pradžios iki vidurio būsto kainos ūgtelėjo apie 25 proc. - nuo 1000 Eur/kv. m iki maždaug 1250 Eur/kv. m.

„Lyginant pavasarį ir vasarą, aktyvumo skirtumas - akivaizdus. Pavasarį dirbome nuo ryto iki vakaro būstų apžiūrose, konsultuojant klientus, sudarant sutartis. Birželį ir iki liepos vidurio rinką buvo ištikęs štilis, nors parduodamų būstų pasiūla buvo gana didelė. Tikėtina, kad nekilnojamojo turto kainų šuolis, kaip ir karas Ukrainoje, ir galimos recesijos baimė, ir palūkanų augimas žmonėms turėjo poveikį. Kita vertus, šiuo metu jaučiame aktyvumo sugrįžimą. Pinigų žmonės vis dar turi ir supranta, kad „gulėdami“ jie nuvertėja, todėl pirkėjai grįžta į rinką norėdami išsaugoti savo santaupų vertę.

„Gal dar palaukti? - klausia jie mūsų, - gal kitais metais kainos kris, gal bus pigiau?“. Nebus pigiau. Veikiau pajamos vysis išaugusias kainas nei kainos kris“, - mano „Inreal“ NT brokerė Šiauliuose Alma Šiošytė. Tiesa, ji pripažįsta, kad šiuo metu pardavėjų lūkesčiai yra smarkiai išaugę, ir dalies objektų kainos - ne visada adekvačios.

Naujos plėtros projektų Šiauliuose mažai. Viena tokių sėkmės istorijų - „Salduvės“ viešbučio konversija. Pastatas buvo renovuotas suformuojant nedidelio ploto apartamentus, kurie parduoti dar neužbaigus projekto. Anot A. Šiošytės, tokie būstai perkami kaip investicija ir ypač vertinami nuomos verslu užsiimančių šiauliečių. Su daline apdaila tokių konvertuotų būstų kaina siekia apie 900 Eur/kv. m. Konvertuojamame buvusiame policijos komisariato projekte, nors rekonstrukcija ten dar tik prasidėjo, jau siūloma įsigyti būstų „iš brėžinių“.

„Nuomos rinkoje dar sunkiau nei iki karo Ukrainoje. Kainos pakilo maždaug 30 proc. Dėl kiekvieno pasiūlomo nuomai būsto prasideda vos ne aukcionai. Nuomininkai nebeturi galimybės derėtis, nes paklausa labai smarkiai viršija pasiūlą“, - pasakoja A. Šiošytė. Anot jos, vieno kambario butą šiandien gali pavykti išsinuomoti mokant apie 250-300 Eur/mėn., 2 kambarių - 300-500 Eur/mėn., priklausomai nuo vietos ir įrengtumo. Kambarys bendrabutyje su patogumais kainuoja 150-200 Eur/mėn., be patogumų - nuo 100-120 Eur/mėn.

Skelbimų portaluose galima rasti 60-70 butų nuomos pasiūlymų Šiauliuose.

Paskutinį dešimtmetį Šiauliuose vyko itin intensyvi individualių namų kvartalų plėtra į pakraščius ir užpildant neurbanizuotus plotus mieste. Anot „Inreal“ NT brokerės, individualių namų rinka Šiauliuose buvo itin aktyvi pavasarį, o šiuo metu žmonės galvoja, kaip reikės įsirengti nusipirktą būstą, nes paprastai namai parduodami 85 proc. baigtumo. Gąsdina ne tik smarkiai išaugę statybinių, apdailinių medžiagų kainos, bet ir statybininkų užimtumas. Tikimybė spėti įsirengti iki žiemos - maža, vadinasi namą teks išlaikyti per visą žiemą jame negyvenant.

Nemaža dalis ir tų, kurie pirkosi sklypą ir patys rengėsi statytis namus, šiuo metu įšaldo savo sumanymus ir laukia aiškesnės situacijos statybų rinkoje arba parduoda ir ieško nusipirkti jau pastatytą ir įrengtą namą. Individualaus namo su daline apdaila kaina šiuo metu siekia 1200-1300 Eur/kv.

Šiaulių sodybų rinkoje taip pat juntamas sulėtėjimas, tačiau čia, pasak „Inreal“ NT brokerės, labiau veikia pasiūlos trūkumas. „Per karantiną labai daug sodybų aplinkui Šiaulius buvo nupirkta. Šiuo metu tiesiog nėra iš ko rinktis. Šiaulių rajone net dviejų dešimčių objektų nėra. Dalis jų - negyvenamos, kur būtinas kapitalinis remontas arba apskritai - griovimas. Kitur - kainos neadekvačiai užkeltos“, - pasakoja A. Šiošytė. Jei pasitaiko tvarkingos sodybos už gerą kainą, tokios nuperkamos labai greitai.

Sodybų kainos skelbimų portaluose labai įvairios - nuo 150 iki 3000 Eur/kv.

Apibendrinant, nekilnojamojo turto rinka Šiauliuose išlieka aktyvi, tačiau pirkėjai tampa vis atsargesni ir atidžiau vertina kainas. Salduvės apylinkės siūlo puikias galimybes įsigyti modernų būstą gamtos apsuptyje, o norintiems investuoti į verslą - erdvias patalpas su patogiu susisiekimu.

Būsto Kainų Pokyčiai Šiauliuose (2022 m.)

Laikotarpis Kaina (Eur/kv. m)
2022 m. pradžia ~1000
2022 m. vidurys ~1250

Ką svarbu žinoti apie nekilnojamojo turto vertinimą?

tags: #parduodamos #sodybos #salduveje