Naujų patalpų atidarymas Vilniaus centre įsikūrusiame „Erudito“ licėjuje

Pačiame Vilniaus centre erdviose ir moderniose patalpose įsikūręs „Erudito“ licėjus toliau auga ir 2023-iųjų mokslo metus pasitiko pasipildęs naujomis patalpomis. Naujojo korpuso atidarymas spalio 23 dieną užbaigė antrąjį „Erudito“ licėjaus mokyklos etapą.

"Erudito" licėjus Vilniuje. Šaltinis: vilnius.lt

Moderni architektūra ir erdvės

6 aukštų „Erudito“ licėjaus korpusas atidarytas šalia pirmojo mokyklos pastato ir mokyklos patalpas padidino iki 7,3 tūkst. m2. Naujojo A energinio naudingumo klasės „Erudito“ licėjaus korpuso plotas siekia daugiau kaip 2,8 tūkst. m2. Projekto vertė siekia 17,9 mln.

Drauge su partneriais „Taurus Wealth“ ir „YIT Lietuva“ įrengtos modernios specializuotos klasės, daugiafunkcės bendrosios ir laisvalaikio erdvės, ergonomiškos darbo vietos. Naujajame korpuse įrengtos daugiafunkcės erdvės bendram darbui ir interaktyvioms veikloms, dailės, muzikos klasės, 100 m2 ploto moderni STEAM šiuolaikinių technologijų laboratorija, modernios dirbtuvės, renginių erdvė ir kt.

Architektūriniais projekto sprendimais rūpinosi architektas Gintautas Natkevičius ir jo komanda. „Pats mokyklos pavadinimas rodo, kad mokykla kitokia - moderni ir solidi, taigi ir interjeras šiuolaikiškas ir santūrus. Pasirinktas kelias - ramus ir aiškus pastatas mokyklai, mokyklos viduje pasiūlėme švarią, aiškią struktūrą“, - teigia G. Natkevičius.

"Erudito" licėjaus interjeras. Šaltinis: madeinvilnius.lt

Ugdymo filosofija ir aplinka

„Erudito“ licėjaus ugdymo filosofija yra progresyvi ir orientuota į visapusišką asmenybės lavinimą. Dėl to naujajam pastatui pasirinkti architektūriniai sprendimai yra modernūs, išskirtiniai ir puikiai atspindi novatorišką licėjaus ugdymo filosofiją bei ugdo mokinių estetini skonį“, - teigia „Erudito“ licėjaus įkūrėjas ir vadovas dr. N. Pačėsa.

Su N. Pačėsa sutinka atidarymo proga surengtoje panelinėje diskusijoje apie visapusiškos asmenybės ugdymą dalyvavęs „Erudito“ licėjaus virtuvės šefas Gian Luca Demarco. „Aplinka gali skatinti nuobodžiauti arba gali skatinti tobulėti, mokytis“, - įsitikinęs jis.

Virtuvės šefui pritaria ir „Erudito“ licėjaus nacionalinių pradinių klasių mokytoja, tarptautinio bakalaureato pradinėms klasėms programos (IB PYP) koordinatorė Dalia Valaikienė: „Erdvė gali būti suvaržyta arba išlaisvinanti. Mūsų mokyklos patalpos, jų santūri paletė ir prislopinti ramūs tonai skatina vaikų kūrybiškumą, patinka, kad yra daug permatomų sienų, kurios skatina bendradarbiavimą, daug vietos pasivaikščioti, pamatyti, atrasti.

Šiuolaikinių technologijų mokytoja Justina Rinkūnienė džiaugėsi, kad naujoji technologijų laboratorija - šviesi, erdvi, atitinkanti ergonominius reikalavimus. „Licėjaus aplinka - labai natūrali, vietomis gali atrodyti net gruboka, tačiau joje labai gražiai atsiskleidžia moksleivių kūrybiškumas, mokiniai jaučiasi tos aplinkos ir apskritai mokymosi proceso dalimi“, - sako šiuolaikinių technologijų laboratorijai vadovaujanti J. Rinkūnienė.

„Žvelgiame į švietimo ateitį, kurioje vis labiau nyks ribos tarp atskirų disciplinų ir klasių, o pagrindinis dėmesys teks lankstumui, kūrybiškai prieigai ir sąveikoms, mokymuisi per praktiką, technologijoms. Būtent tokią švietimo viziją atspindi ir jai pritaikytos mūsų patalpos“, - sako „Erudito“ licėjaus steigėjas ir direktorius dr. N. Pačėsa.

„Erudito“ licėjuje naujus mokslo metus pradėjo virš 900 pradinių, pagrindinių ir gimnazinių klasių moksleivių, mokykloje dirba 150 mokytojų iš beveik dvidešimties pasaulio šalių - Airijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Olandijos, Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos, Ukrainos, Azerbaidžano, Graikijos, Gruzijos, Indijos, Kazachstano, Turkijos ir kt.

Projektą finansavo ir įgyvendino „Taurus Wealth“, kurie pernai vadovavo ir pirmojo etapo - naujos „Erudito“ licėjaus mokyklos Vilniaus senamiestyje - statybos darbams. Įmonės duomenimis, naujo korpuso rekonstrukcijos vertė yra daugiau kaip 4 mln.

Investuotojas, filantropas Marius Jakulis Jason diskusijoje teigė, jog investuoti į „Erudito“ licėjaus projektą ryžosi ne tik todėl, kad investuotojai ieško socialiai atsakingų investicijų, bet ir dėl į ateitį orientuojančios vadovo lyderystės. „Mokykla yra vaikų ateitis, todėl labai svarbi vadovo vizija, lyderio asmenybė, jis sukuria ir socialinę prasmę“, - įsitikinęs M. Jakulis Jason.

ParametrasDuomenys
Korpuso plotas2,8 tūkst. m2
Bendras mokyklos plotas7,3 tūkst. m2
Projekto vertė17,9 mln. eurų
Moksleivių skaičiusVirš 900
Mokytojų skaičius150

tags: #prancuzu #klicejus #naujos #patalpos