Žydrūno Savicko Sporto Klubą ištiko Bankrotas

Galiūnui Žydrūnui Savickui priklausantis „Savicko Sporto Klubas“ bankrutuoja. UAB „Savicko sporto klubui“ iškelta bankroto byla.

Žydrūnas Savickas. Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Dėl bankroto bylos bendrovei „Savicko sporto klubas“ į Vilniaus apygardos teismą kreipėsi Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba („Sodra“). „Sodra“ į teismą kreipėsi dar praėjusių metų gruodį, tačiau savo sporto klubui bankroto bylą iškelti prašė ir pats sportininkas Ž. Savickas.

2023 m. sausio 26 d. nutartyje rašoma, kad Ž. Savickas prašo iškelti bankroto bylą UAB „Savicko sporto klubas“ nurodydamas, kad įmonė yra nemoki, nes įmonės pradelsti įsipareigojimai ženkliai viršija visą įmonės turimą turtą, nėra galimybių atstatyti įmonės mokumą.

Finansinė Situacija

Įmonės turi 23 kreditorius, o jos įsipareigojimai siekia 221 tūkst. eurų. Tuo metu įmonės turto vertė sudaro 11 tūkst. eurų. Įmonės nepriemoka Valstybinio socialinio draudimo fondui bei valstybės biudžetui viršija 40 tūkst. Skola „Sodrai“ šiuo metu siekia daugiau nei 27 tūkst. eurų, o priverstinio poveikio priemonės nebuvo sėkmingos.

Teismui pateiktas 2022-09-30 UAB „Savicko sporto klubas“ balansas patvirtina, kad turto įmonė turėjo 11 099 Eur sumoje, o įsipareigojimai siekė 221 826 Eur.

Rodiklis Suma (EUR)
Turto vertė 11 099
Įsipareigojimai 221 826
Skola "Sodrai" 27 000+
Nepriemoka biudžetui 40 000+

Pranešama, kad nekilnojamajam turtui ir kitam ilgalaikiam turtui taikytinas areštas. Nutarta iškelti bankroto bylą įmonei UAB „Savicko sporto klubas“.

Priežastys

LRT.lt susisiekus su Ž. Savicku, jis įvardijo pagrindines priežastis, dėl kurių klubas susidūrė su finansiniais sunkumais: pandemija, neskirta subsidija ir išaugusios kainos. Delfi Žydrūnas Savickas teigė, kad prašymą, jog jo sporto klubui būtų iškelta bankroto byla, svarstė pateikti dar prieš metus, vis dėlto to padaryti, anot žinomo sportininko, neleido „Sodra“.

Ž. Savickas teigė:

  • „Dėl pandemijos buvome ilgus mėnesius uždaryti, negavome pajamų, nors turėjome mokėti einamąsias išlaidas."
  • „Antra, negavome didžiosios subsidijos iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos. Neva klaida buvo paraiškoje, ji buvo pastebėta vidurnaktį, o kitą dieną nebuvo galima jos ištaisyti, nes paraiška buvo pasibaigusi."

Portalui Žmonės.lt susisiekus Ž.Savicku jis įvardijo tris pagrindines priežastis, kurios privedė prie sporto klubo bankroto:

  • „Pirma priežastis - karantinas. Negalėjome dirbti, o už viską reikėjo mokėti."
  • „Antra, mūsų bendrovė negavo didžiosios paramos dalies, motyvuojant tuo, kad buvo įsivėlusi kažkokia klaida, o ji paaiškėjo tik 12 val. nakties, kai jos pataisyti nebegalėjo, nes kitą dieną jau baigėsi terminas."
  • „O trečioji priežastis - aukštos šilumos ir elektros kainos."

Ž. Savickas pabrėžė tikintis šviesesne ateitimi, kai pasikeis Lietuvos valdžia. „Dar du metai, bus nauja valdžia ir ekonomika atsigaus. Šiuo metu yra prieitas liepto galas, bet visada yra dugnas, o tada vėl keliauji į viršų“, - pridūrė galiūnas.

Bendrovei „Savicko sporto klubas“ Vilniuje priklausė du sporto klubai.

I. Ruginienė atskleidė, kas sugriovė pasitikėjimą D. Šakaliene: „Negaliu susitaikyti su tuo“

Žydrūno Savicko Kita Veikla

LRT.lt primena, kad Ž. Savickas yra Lietuvos regionų partijos kandidatas į Molėtų rajono savivaldybės tarybą.

Sukauptu milijonu gali pasigirti ir stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Lietuvos galiūnas Žydrūnas Savickas. Jo deklaruoto turto vertė siekia 1,09 mln. litų. Pusę šios sumos sudaro privalomas registruoti turtas.

Ž.Savicką netgi galima pavadinti daugiausia įvairių įmonių akcijų turinčiu tarybos nariu: sportininkas yra 19-os bendrovių, pradedant Savicko sporto klubu, baigiant "Rokiškio sūriu", "Apranga", "Lietuvos dujomis" ir t. t., akcininkas.

Ž.Savickas aiškino investuojantis į lietuvių kapitalą iš idėjos, kad dalis pinigų liktų Lietuvoje ir neišplauktų vien į užsienio fondus. Jis taip pat teigė, kad investicijos yra subalansuotos, dalis pinigų atsiduria rizikinguose fonduose, dalis - stabiliuose. Akcijas vertina kaip ilgalaikę investiciją, todėl jo svyravimai negąsdina.

tags: #zidrunas #savickas #turtas