Planuojant kelionę lėktuvu, svarbu žinoti taisykles dėl skysčių gabenimo rankiniame bagaže. Aviakompanijos Wizzair ir Ryanair taiko griežtus apribojimus: skysčiai turi būti supilti į indelius, kurių talpa neviršija 100 ml, o bendras skysčių kiekis neturi viršyti 1 litro. Visi indeliai turi būti sudėti į vieną permatomą, užsegamą plastikinį maišelį, kurį galima rasti oro uostuose.
Nuo 2013 m. gruodžio 1 d. aviakompanija leidžia nemokamai įsinešti ir antrą nešulį - mažą moterišką rankinę ar oro uoste įsigytas prekes. Rankinė negali viršyti 35x20x20 cm išmatavimų. Jeigu jūsų rankinis bagažas yra didesnis negu nurodyti išmatavimai ir netelpa į oro uostuose esančias bagažo patikros dėžes, Ryanair atstovai paprašys bagažą užregistruoti.
Kūdikiams iki 2 metų priklauso 5 kg rankinis bagažas. Registruotas bagažas nepriklauso. Nemokamai gabenamas sulankstomas vežimėlis ir automobilinė kėdutė arba vaikiška sėdynė. Į lėktuvą galima pasiimti patvirtintą automobilio sėdynę, jeigu bus nupirkta atskira sėdėjimo vieta.
Jei jūsų orlaivio salono bagažas yra didesnis už mažą orlaivio salono krepšį, tačiau neviršija 56 x 45 x 25 cm, jūs galite jį pasiimti į orlaivio saloną už papildomą mokestį (nuo 10 EUR mokant iš anksto). Oro uoste paslauga kainuos 40 EUR. Bagažas privalo tilpti viršutiniame salono bagažo skyriuje.
Dėmesio!!! Wizzair ir Ryanair aviakompanijų rankiniame bagaže negali būti skysčių, kurių indelių talpa didesnė nei 100 ml, o bendras skysčių kiekis neturi viršyti 1 litro.
Skysčiai, neviršijantys nustatytų normų turi būti sudėti į vieno litro plastikinius, permatomus, užsegamus maišelius, kuriuos rasite oro uostuose. Kai kur šie maišeliai yra mokami.
Registruoto bagažo išmatavimai neturi būti didesni nei - 81x119x119 cm. Didžiausias leistinas registruoto bagažo svoris: 15 kg arba 20 kg.
Po užsiregistravimo į skrydį vis dar galite internetu nusipirkti registruotą bagažą, pirmenybinį įlaipinimą, kūdikių ir sporto įrangą, muzikos instrumentus. Šias paslaugas galite pirkti iki skrydžio likus ne mažiau kaip 4 valandoms.
Mokestis taikomas visiems skrydžiams į/iš Kosą, Rodą, Larnaką, Volos, kai bagažą pirksite atskirai. Pvz.: turite nusipirkę lėktuvo bilietus iš/į Kosą tik su rankiniu bagažu, bet vėliau nusprendžiate nusipirkti ir registruotą bagažą.
Vaikų vežimėliai registruojami su kitu bagažu ir skraidinami nemokamai (iki 3 m. Ryanair ir Wizzair aviakompanijos gyvūnų neskraidina.
Kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Jeigu vežatės tų prekių daugiau, gali tekti pateikti dokumentus, įrodančius, kad jos yra asmeniniam vartojimui.
Į Lietuvą ar kitas ES šalis galima įsivežti iki 200 vnt. (vykstant oro transportu) arba iki 40 vnt. Nuo 2015.01.15 į Airiją, Vokietiją, Austriją, Kroatiją, Daniją, Italiją, Slovėniją, Švediją atvykstantys Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Kroatijos, Rumunijos ir Bulgarijos piliečiai asmeniniam naudojimui gali įsivežti tik 300 cigarečių (15 pakelių) be muito mokesčio. 18 m. sulaukę turistai gali su savimi vežtis 200 vnt. cigarečių arba 250g kitos rūšies tabako ir 200 vnt.
Su savimi galite turėti, pavyzdžiui, 5l alaus, jei nevežate kitų stipresnių alkoholinių gėrimų. Alkoholį leidžiama gabenti tik asmenims, sulaukusiems 18 metų. Asmenys iš EEE (Europos ekoniminės erdvės) į Norvegiją gali įvežti 10 kg maisto produktų (mėsos ir pieno) vienam asmeniui (asmuo vyresnis nei 10 m. amžiaus). Maistas turi būti pagamintas EEE erdvėje, t.y. turi būti etiketės, jog tai pirkta EEE erdvėje, arba tai gali būti pačių pasigamintas maistas.
Kitus maisto produktus t.p. galima įsivežti, jų bendra vertė neturi viršyti 6000 NOK / asmeniui (vyresniam nei 10 m. Nuo 2015 m. spalio 1 d. Norvegiją draudžiama įvežti bet kokius užsienietiškus vaistus, skirtus net asmeniniam naudojimui. Tai galioja ir vaistams iš Europos sąjungos šalių. Privatūs asmenys į Norvegiją oficialiai įsivežti galės nereceptinius medikamentus, kurie yra registruoti ir Norvegijoje. Tai reiškia, kad ant pakuotės bei informaciniame vaistų lapelyje pateikiama informacija turi būti ir norvegų kalba.
Įsivežti receptinius vaistus bus galima, tik nedideliais kiekiais, ne ilgesniam nei 3 mėn. Visi birūs produktai - užpilamos košės, sriubos - puikus sprendimas. Su savimi galite pasiimti tikrų makaronų, sūrio, dešros, rūkytos mėsos, duonos, košę. Nepamirškite įsidėti kavos, arbatų, cukraus, jei reikia druskos, pipirų. Galima vežtis tiek visą pakį, tiek išbertą į popierinį ar plastikinį maišelį, kad turinys nepasklistų po visą bagažą, verčiau sudėkite birų turtą į kelis maišelius. Jei sugalvosite pasiimti į mažus maišiukus supakuoto medaus ar kečupo, majonezo, garstyčių ir pan.
Prekybos centruose parduodami dvigubi trikampiai sviestai (su vištiena, saliamiu, kumpiu, žuvimi, žolelėmis, agurkais), hermetiškai uždarytais. Kaina 23-35 UAH vnt. (tranzitinėje zonoje kaina apie 90 UAH.) Taigi imamės su savimi. Vandenį perkame dutikoje arba skrydžio metu.
Skrendame į Hurgadą SkyUp. Ar galite man pasakyti, kaip maistas yra laive? Ar galiu atsinešti sumuštinių ar sausainių? Dabar užsakomųjų reisų nėra maisto, jums duos butelį vandens. Maitinimas užsakomaisiais reisais yra mokamas, jį galima užsisakyti per vežėjo svetainę. visada imamės su savimi 5-10 butelių po 0,1 litro su vandeniu ir sultimis plastikiniuose maišeliuose su užtrauktuku - tai leidžiama.
Užkandis „Skyup“ nuo 250 UAH, porcija maisto - nuo 550 UAH. Į laivą galite pasiimti bet kokį maistą. Į laivą galite pasiimti bet kokį maistą. Bet, žinoma, patartina neimti to, kas nuostabiai kvepia, kažkaip rūkytos dešros.Gėrimų galite nusipirkti perėję kontrolę ir su jais įleis. Iš jų galite užsisakyti, o tai yra daug brangesnė. Bet gali buti ir taip .. Skrydis keiciau 4 kartus !! Ir už tai visi turėjo turėti sumuštinį su vandeniu)) Turime pagerbti - sumuštinis buvo skanesnis nei turkiškas). Bet būtų geriau, jei jie išskristų laiku! O vyrui visada užsisakau pietus, vakarienę, pusryčius,))) priklausomai nuo skrydžio laiko! Visada gražu ir skanu! Aš pats to negaliu, bet jis laimingas. Ir visada ramiai patenkame į nakvynės vietą. Užsakau ir moku iš anksto. Vienintelis maistas yra vanduo.
O imti marinuotus agurkus į laivą... Dėl rotacinio darbo metodo ir skrydžių iki 20 kartų per metus, nuo 90-ųjų turime tradiciją: kiekviena kelionė prasideda pusryčiais. jei muzhzhzh kazka suvalge uoste, tai skrydis normalus. todėl deutikoje visada pasiimama ko nors alkoholinio ir su naminiu užkandžiu išgeriama pora gurkšnių. tik namams. apie vandenį: taip, tikrai gaila man mokėti už vandenį dutike, esu labai išranki ir negeriu akvaminerazės. beje, apie tradiciją: kartą jie pažeidė - o visa kita nuėjo erotiniu keliu. pirma, skrydis ten, o ne 00-05 17-55 (visą dieną neutralioje padėtyje, po velnių!), tada į viešbutį, pagaliau neįmanoma, taigi ir atgal vietoj 19 su centu penktą ryto . O taip, tik dienos skrydžiai!
Prisimenu, kažkada kilo ginčas tarp YaSlavnaYa ir manęs bei kelių kitų, tada YaSlavnaYa, aš nežinau tavo vardo, buvo sakoma, kad peilis yra privalomas ir ko nors paklausti yra baisu, bet neštis tą patį su nesėkme)) Todėl kiekvienas turi savų trūkumų!)) Man tai jau tradiciškai pamėgta kavinė Boryspilyje ir jų sūrio pyragaičiai su kapučino mmmm arba Zhuliany skaniai pavalgyti)). Na, tai kaip degalinėje Vogovskaya ar Sokarovskaya dešra)) Tradicija! Kiekvienas turi savo tarakonus dėl maisto, vandens, bet ginčytis nereikia.. Mačiau kaip tualete renka vandenį iš čiaupo ir geria lėktuve, bet labiausiai įsiutina kai valgo savo sumuštinius, kotletus. ir tt lėktuve, o kai kurie su ypatinga priklausomybe.As asmeniskai valgau namie, galiu gerti kavą uoste, skrydis egi netrunka 10 val., na, pavalgyti galima laukiamajame prieš išlaikant pasą, ar tikrai nori valgyti visą laiką. Į lėktuvą galite pasiimti apelsinų, mandarinų, obuolių ir nenorėsite gerti.
Mūsiškiai turi blogą įprotį: autorius uždavė klausimą apie valgį lėktuve, bet tada jis pradėjo būti asmeniškas, ir ne pačiu teisingiausiu būdu, gaila, kad užpuolikai buvo forume ir temoje seniai.Draugai gerbkim vieni kitus,neįžeidinėkit,padėkite ,patarkite ir dažniau šypsokimės. Viskas kas geriausia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Į laivą galite pasiimti sumuštinių ir sausainių, tai nėra skysčiai. Pastaruoju metu visada pasiimu didelę M&M pakuotę. Nepriimkite to kaip reklamos, tiesiog labai padeda atmesti stiuardeses su prašymais dėvėti kaukę. Ir aš visiškai palaikau gent_borabora tik dienos skrydžių atžvilgiu. Man labiau patiktų dvi dieninės su persėdimu nei naktinė tiesioginė, nes po bemiegės nakties aš nieko, einu viręs visą dieną. Tai ne atostogos.
bet čia aš nesutinku su tavimi dėl nuolatinio valgymo... juk ne visi žmonės iš Kijevo, dalis žmonių suvažiuoja traukiniais į išvykimus, skrydžiai vėluoja, o iki Hurgados skristi ne 2 valandos. plius iki kontrolės.iki pristatymo..iki atsiskaitymo,galima visas 12val praleisti kelyje. Taigi jūs ne itin mėgstate obuolius ir apelsinus. ypač vyrai. Dėl vandens iš čiaupo .. yra šalių, kuriose tiesiog nuodėmė to nedaryti)) Arba tiesiog nėra laiko stovėti eilėje vandens .. kaip variantas .. Žinoma, mes negalime jo gerti iš čiaupas. Ir apskritai, visada galite paprašyti vandens orlaivyje, bet geriau pasiaiškinkite, kokį jie duoda, dažnai techniniai ir patys stiuardai jo negeria. Dėl kilusio ginčo - galima įsinešti maistą, bet sutinku su tais, kurie rašė apie specifinio kvapo produktus, labai nemalonu, kai pradeda "trypti" kas tada kvepia visam salonui, geriau kažkas neutralaus, imame bananus, dutik perkame vandens ir alkoholio. Jei skrydis atidėtas ar atvyks anksčiau, laisvosios zonos kavinėje nupirksime lengvą užkandį. Kai turėjau platininę kortelę, prieš išvykstant apsilankiau poilsio zonoje su jos kavine.Atvažiavusiems iš kito miesto manau niekas nedraudžia užkąsti prieš išvykstant oro uoste ar pakeliui, nebūtinai salone IMHO.
Prisiminiau, kaip skrendant Londonas-Kijevas lėktuvo kaimynai pasirodė grupė chasidų. Kyla painiavos dėl „Sky Up“. Taip, jie reguliariai siūlo puikų maistą ir apskritai aptarnauja. Bet pagal chartiją dabar jie nemaitina.
Svarbu! Keliaujant būtina deklaruoti grynuosius pinigus, kurių vertė 10 000 eurų ar daugiau, tiek išvykstant iš ES, tiek atvykstant į ją. Taip pat vykstant iš vienos ES valstybės į kitą, privaloma muitinei deklaruoti grynuosius pinigus, kurių vertė sudaro 10 000 ar daugiau eurų, ir (ar) vertybinius popierius, kurių vertė prilyginama šiai sumai. Tai atliekama asmeniui užpildant nustatytos formos deklaraciją, kurią būtina pateikti muitinės pareigūnams.
Muitinės pareigūnai nuolat kovoja su kontrabanda, sulaikydami nelegalias prekes už milijonus eurų. Štai keletas pavyzdžių:
- 2015 metais Kauno apylinkėse sulaikytas vilkikas, kuriame rasta beveik 700 000 eurų nedeklaruotų grynųjų pinigų.
- Per pirmąjį šių metų pusmetį konfiskuota beveik 64 mln. vienetų kontrabandinių cigarečių, įvertintų 9,5 mln. eurų.
- Muitinės kriminalistai liepos viduryje Trakų rajone sulaikė dar vieną įspūdingą nelegalių cigarečių krovinį - 439 000 pakelių neaiškios kilmės rūkalų.
- Pirmąjį šių metų pusmetį muitininkams pavyko atskleisti keletą stambių nelegalaus dyzelino gabenimo atvejų.
- Kauno teritorinės muitinės pareigūnai gegužės 12 dieną, apie 3 valandą ryto, kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai sustabdė patikrinti krovininį vilkiką DAF.
- Iš viso slėptuvėje pareigūnai surado net 676 kg hašišo.
- Tai didžiausia šiemet Lietuvoje įkliuvusi narkotikų kontrabandos siunta.
- Kita kruopščiai planuota muitinės pareigūnų ir policininkų operacija buvo atlikta vasarį, kai tarptautinių pervežimų verslu užsiimančios Šiaulių bendrovės vilkike muitininkai rado 300 kg hašišo.
Dažniausiai pasitaikantys kontrabandos būdai:
- Slėptuvės vilkikuose, įrengtos tarp imitacinių sienelių.
- Narkotikų gamybos laboratorijos, įrengtos nuošaliose sodybose.
- Maskavimas tarp kitų prekių, pavyzdžiui, anglių krovinyje.
- Dokumentų klastojimas, nurodant, kad vežamas kitas produktas (pvz., antikorozinis skystis vietoj dyzelino).
Muitinės kriminalistų manymu, sodyboje itin dideliais kiekiais gaminti narkotikai veikiausiai buvo skirti užsienio - pirmiausia - Skandinavijos juodosioms rinkoms.
2012-2013 m. sulaikytos hašišo kontrabandos siuntos:
| Data | Vieta | Kiekis | Pastabos |
|---|---|---|---|
| 2012 m. spalio 2 d. | Medininkai | 391 kg | Paslėpta ispaniškuose persikuose |
| 2013 m. gegužė | Lavoriškės | 725 kg | Paslėpta greitai gendančiuose produktuose |

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad hašišas dideliais kiekiais buvo vežamas krovininiais vilkikais iš Ispanijos. Muitinės kriminalistai nustatė, kad tam buvo suburta kontrabandininkų grupuotė, priedangai įkurta krovinių gabenimo įmonė.
Pietų Amerikos nusikaltėliai sugalvojo unikalų būdą gabenti kvaišalus nesukeliant įtarimų - juodai nudažytus kokaino gabalus slėpė anglyse. Taip norėta kokainą nuvežti į Rusiją, tačiau toks krovinys būtų sukėlęs įtarimų Rusijos muitininkams, nes kaip tik ši šalis yra akmens anglies eksportuotoja.
Toks pat anglių krovinys - 3 jūriniai konteineriai su akmens anglimis - pasiekė ir Alytų. Čia prie sandėlio, kuriame buvo konteineriai su anglimi ir kokainu, policija surengė pasalą.
Nyderlanduose gyvenantis ir save smaragdų prekiautoju vadinantis Kolumbijos pilietis D. P. Murilas nusikaltėlių grupuotėje vaidino svarbų vaidmenį - jis vienintelis sugebėjo greitai aptikti kokainą daugiau nei 100 tonų anglių krovinyje.
Bauda už kontrabandą: Už jų laikymą, gabenimą ir platinimą numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.
Muitinėje įkliuva ne tik narkotikų gabentojai. Kaip kontrabanda gali būti gabenami ir grynieji pinigai. Vyriškis teisinosi ėjęs pirkti automobilio, tačiau kodėl nesusiprotėjo deklaruoti tokios sumos grynųjų, pareigūnams paaiškinti negalėjo. Ir tai ne vienintelis grynųjų pinigų gabenimo atvejis pastarąjį pusmetį. Metų pradžioje apie 20 000 nedeklaruotų eurų sulaikyta Medininkų kelio poste, o balandį - 10 000 eurų buvo gabenama per Panemunės kelio postą.
Tačiau planas neteisėtai gabenti grynuosius pinigus per Lietuvą žlugo muitinės pareigūnams sustabdžius vilkiką patikrai. Kaltinimai neteisėtą veiklą organizavusiam G. T., vilkiką vairavusiam A. J. bei šią transporto priemonę lydėjusiam U. M. pateikti dėl Muitinės apgaulės, t. y. dėl įvežimo iš Europos Sąjungos valstybės narės į Lietuvą daiktų, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, jų nepateikiant muitinės kontrolei, bei dėl bendrininkavimo organizuotoje grupėje.
Iš viso pirmąjį šių metų pusmetį muitinės pareigūnai preliminariais duomenimis, sulaikė kontrabandinių ir neteisėtai gabentų prekių už daugiau nei 10 milijonų eurų. Didžiausią sulaikytos kontrabandos dalį sudaro nelegalios cigaretės. Nėra dienos, kad muitininkai nesulaikytų kontrabandinių cigarečių. Tad muitininkų pateikta pusmečio statistika keičiasi kiekvieną dieną.

Tęsdami ikiteisminį tyrimą dėl liepos pradžioje Trakų rajone aptiktos 2,5 mln. eurų vertės cigarečių kontrabandos, muitinės kriminalistai liepos viduryje ten pat sulaikė dar vieną įspūdingą nelegalių cigarečių krovinį. Šįsyk pareigūnams įkliuvo 439 000 pakelių neaiškios kilmės rūkalų.
Pirmąjį šių metų pusmetį muitininkams pavyko atskleisti keletą stambių nelegalaus dyzelino gabenimo atvejų. Nelegalaus verslo vertelgos, stengdamiesi išvengti mokesčių, muitininkams pateikdavo dokumentus, kuriuose buvo nurodyta, jog vilkikų autocisternose vežamas lenkiškas antikorozinis skystis arba tepalinė alyva.
Pagal muitininkų paimtų skysčių mėginius, Muitinės laboratorijos ekspertai netruko nustatyti, kad vilkikais buvo gabenamas naftos produktas, kurio daugiau kaip 70 proc. sudaro gazolis, kitaip tariant - dyzelinas.
Muitinė taip pat primena, kad tiek išvykstant ar atvykstant į ES, taip pat vykstant iš vienos ES valstybės į kitą, privaloma muitinei deklaruoti grynuosius pinigus, kurių vertė sudaro 10 000 ar daugiau eurų, ir (ar) vertybinius popierius, kurių vertė prilyginama šiai sumai.