Asmens Teisės Konfiskuoto Turto Pardavimo Atveju

Šiame straipsnyje aptariamos asmens teisės, susijusios su konfiskuoto turto pardavimu, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos įstatymus ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) e. parduotuvės bei e. konkurso taisykles.

VMI pastatas Vilniuje

Duomenų Apsauga ir Reglamentavimas

Taisyklės parengtos, vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau - Reglamentas (ES) 2016/679).

Jos taip pat remiasi Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, valstybei perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 5.

Registracija ir Paskyros Valdymas VMI E. Parduotuvėje ir E. Konkurse

Pirkėjas VMI e. parduotuvėje arba elektroninio konkurso dalyvis e. konkurse pirmosios registracijos metu sukuria paskyrą, kuri bus naudojama prekėms pirkti.

Konkreti asmens duomenų sudėtis priklauso nuo pasirinkto registracijos ir prisijungimo prie VMI e. parduotuvės arba e. konkurso būdo, t. y. registracijos VMI e. parduotuvėje ir e. konkurse duomenis.

Registracijos, prisijungimo ir kitus paskyros duomenis pardavėjas saugo tol, kol pirkėjas arba elektroninio konkurso dalyvis panaikina savo paskyrą VMI e. parduotuvėje arba e. konkurse. Pirkimo duomenys atsiejami nuo pirkėjo arba elektroninio konkurso dalyvio paskyros ir saugomi 10 (dešimt) metų po užsakymo įvykdymo arba dalyvavimo e.

Duomenų Tipai

VMI e. parduotuvė ir e. konkursas tvarko šiuos duomenų tipus:

  • VMI e. parduotuvės ir e. konkurso naudotojo paskyros techninius / administravimo duomenis.
  • Pirkimų (užsakymų) duomenis.
  • Dalyvavimo e. konkurse duomenis.
  • Naujienlaiškių prenumeravimo duomenis (tvarkomi, jei asmuo duoda sutikimą tvarkyti asmens duomenis tiesioginės rinkodaros tikslu, t. y. užsisako naujienlaiškį).
  • Naršymo VMI e. parduotuvėje ir e. konkurse duomenis.

Šiuos duomenis sudaro duomenys, kai pirkėjas arba elektroninio konkurso dalyvis kreipiasi į pardavėją pagalbos, užduoda pardavėjui klausimus, pateikia pardavėjui prašymus, skundus ir pan., tuomet pardavėjas tvarko pirkėjo arba elektroninio konkurso dalyvio komunikavimo informaciją (data, laikas, elektroninio pašto adresas), pirkėjo arba elektroninio konkurso dalyvio pateiktus dokumentus ir duomenis tiek, kiek jie reikalingi užklausai išnagrinėti ir atsakymui pateikti.

Šie duomenys saugomi tol, kol pardavėjas išnagrinės pirkėjo arba elektroninio konkurso dalyvio prašymą ar užklausą, pateiks atsakymą, ir dar 2 (dvejus) metus po užklausos išsprendimo. Jeigu dėl pirkėjo arba elektroninio konkurso dalyvio prašymo, reikalavimo ar užklausos inicijuojamas teisinis ginčas, pardavėjas pirkėjo arba elektroninio konkurso dalyvio duomenis gali saugoti ilgiau, t. y.

Taisyklių Priėmimas ir Teisės

Pirkėjas arba elektroninio konkurso dalyvis pirmosios registracijos metu susipažįsta su Taisyklėmis, varnele pažymėdamas teiginį „Susipažinau su Prekių pirkimo ir pardavimo Valstybinės mokesčių inspekcijos elektroninėje parduotuvėje ir elektroniniame konkurse taisyklėmis“.

Taisyklės yra šalims privalomas teisinis dokumentas, kuriame nustatomos pirkėjo arba elektroninio konkurso dalyvio ir pardavėjo teisės bei pareigos, prekių įsigijimo bei apmokėjimo už jas sąlygos, prekių pristatymo ir atsiėmimo tvarka, šalių atsakomybė bei kitos su prekių pirkimu ir pardavimu VMI e. parduotuvėje ir e. konkurse susijusios sąlygos.

Pirkėjui arba elektroninio konkurso dalyviui patvirtinus, kad susipažino su Taisyklėmis, jos taikomos visiems pirkėjo arba elektroninio konkurso dalyvio pirkimams, atliekamiems VMI e. parduotuvėje arba e.

Pirkti VMI e. parduotuvėje turi teisę tik pirkėjas, atitinkantis Taisyklių 3.7 papunktyje nurodytas sąlygas. Dalyvauti e. konkurse ir siūlyti savo kainą turi teisę tik elektroninio konkurso dalyvis, atitinkantis Taisyklių 3.2 papunktyje nurodytas sąlygas.

Pirkėjas arba elektroninio konkurso dalyvis, patvirtinęs, kad susipažino su Taisyklėmis, kaip numatyta atitinkamai Taisyklių 6 ir 8 punktuose, įgyja teisę pirkti prekes VMI e. parduotuvėje arba dalyvauti e.

Taisyklių Pakeitimai

Pasikeitus rinkos sąlygoms ar Lietuvos Respublikos teisės aktams, VMI prie FM turi teisę pakeisti Taisykles. Apie tai pirkėjas ir elektroninio konkurso dalyvis informuojami, kai prisijungia prie paskyros.

Duomenų Subjekto Teisės

Pirkėjas ir elektroninio konkurso dalyvis turi teisę susipažinti su VMI prie FM viešai paskelbtu privatumo pranešimu. Pirkėjas ir elektroninio konkurso dalyvis turi duomenų subjekto teises, nurodytas Reglamento (ES) 2016/679 III skyriuje.

Jų įgyvendinimo tvarka yra reglamentuota Duomenų subjektų teisių įgyvendinimo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje apraše, patvirtintame Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2018 m. gegužės 7 d. įsakymu Nr.

Prekių Pirkimo ir Pardavimo Sąlygos VMI E. Parduotuvėje

Kai pirkėjas, išsirinkęs prekes ir sukūręs prekių krepšelį, įvykdo visus užsakymo žingsnius, kurių paskutinis yra mokėjimo būdo pasirinkimas ir patvirtinimas, laikoma, kad tarp pardavėjo ir pirkėjo atsirado pirkimo-pardavimo teisiniai santykiai ir buvo sudaryta sutartis.

Pirkėjas informuojamas apie užsakymo patvirtinimą pranešimu pirkėjo nurodytu elektroniniu paštu.

Pirkėjo užsakytų prekių instrukcija lietuvių kalba pateikiama kartu su įsigytomis prekėmis, jeigu pardavėjas šią instrukciją turi.

VMI e-parduotuvės tinklalapis

Prekių Pirkimo ir Pardavimo Sąlygos E. Konkurse

Elektroninio konkurso dalyvis gali dalyvauti e. konkurse, tik autentifikavęsis e.

Elektroninio konkurso dalyvis, dalyvaudamas e.

E. konkursą laimi elektroninio konkurso dalyvis, kuris iki e. konkurso pabaigos pasiūlė didžiausią kainą.

Kai e. konkursas pasibaigia, elektroninio konkurso laimėtojas informuojamas apie e. konkurso laimėjimo patvirtinimą pranešimu elektroninio konkurso laimėtojo nurodytu elektroniniu paštu.

Elektroninio konkurso laimėtojas, atsisakęs mokėti jo pasiūlytą kainą arba jos nesumokėjęs Taisyklių 44 punkte nurodytu laiku, praranda teisę pirkti turtą. Tokiu atveju laikoma, kad laimėjo antrasis pagal pasiūlytos kainos dydį elektroninio konkurso dalyvis.

Jeigu ir šis elektroninio konkurso dalyvis nesumoka savo pasiūlytos kainos arba atsisako sumokėti jo pasiūlytą kainą, elektroninio konkurso laimėtoju laikomas trečiasis pagal pasiūlytos kainos dydį elektroninio konkurso dalyvis ir taip toliau.

Elektroninio konkurso laimėtojo įsigytos prekės instrukcija lietuvių kalba pateikiama kartu su preke, jeigu pardavėjas šią instrukciją turi.

Prekės kaina e.

Elektroninio konkurso laimėtojas įgyja teisę apmokėti už pardavėjo e.

Elektroninio Konkurso Dalyvio Teisės

  • Iki e. konkurso pabaigos atsisakyti dalyvauti e.
  • Iki e. konkurso pabaigos pateikti naują kainos pasiūlymą e.

Prekių Atsiėmimas ir Atsakomybė

Nusipirktą prekę pirkėjas arba elektroninio konkurso laimėtojas turi atsiimti ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas nuo pinigų gavimo į VMI prie FM sąskaitą.

Prekę gali atsiimti pirkėjas, elektroninio konkurso dalyvis arba jų įgaliotas asmuo.

VMI e. parduotuvėje ir e.

VMI e. parduotuvėje ir e. konkurse Civilinio kodekso 6.362 straipsnio 4 dalyje ir Mažmeninės prekybos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr.

Pardavėjas neatsako už tai, kad VMI e. parduotuvėje ir e. konkurse parduodamos prekės savo dydžiu, forma, atspalviu ar kitais parametrais gali neatitikti realaus prekių dydžio, formų, atspalvio ar kitų parametrų dėl pirkėjo arba elektroninio konkurso dalyvio naudojamo įrenginio ekrano ypatybių ar kitų techninių priežasčių, nepriklausančių nuo pardavėjo valios.

Pirkėjas arba elektroninio konkurso dalyvis atsako už neteisėtus veiksmus, atliktus naudojantis VMI e. parduotuve ar e.

Užsiregistravęs pirkėjas arba elektroninio konkurso dalyvis atsako už savo prisijungimo duomenų saugumą ir (ar) (ne)perdavimą tretiesiems asmenims, todėl, jeigu VMI e. parduotuvės arba e. konkurso teikiamomis paslaugomis naudojasi trečiasis asmuo, prisijungęs prie VMI e. parduotuvės arba e.

Komunikacija ir Ginčų Sprendimas

Visa komunikacija, susijusi su prekių įsigijimu VMI e. parduotuvėje arbe e.

Visi nesutarimai, kilę dėl Taisyklių vykdymo, sprendžiami derybų būdu.

Prašymą / skundą dėl VMI e. parduotuvėje arba e. konkurse įsigytos prekės pirkėjas arba elektroninio konkurso dalyvis gali pateikti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (A. Goštauto g. 12, 01108 Vilnius, el. p.

Svarbios Datos ir Chronologija

Šios taisyklės nuolat atnaujinamos, atsižvelgiant į teisės aktų pakeitimus. Žemiau pateikiama svarbiausių pakeitimų chronologija:

Data Pakeitimas
2024-08-21 Pakeista
2024-07-17 Pakeista
2023-04-05 Pakeista
2021-12-22 Pakeista
2020-05-06 Pakeista
2018-08-13 Pakeista
2016-01-06 Pakeista

tags: #asmens #teses #kai #parduodamas #is #jo