Baidarių nuoma su apgyvendinimu Lietuvoje: nepamirštamas poilsis gamtoje

Atostogos kaime Lietuvoje kasmet pritraukia vis daugiau poilsiautojų. Keliauti ir atostogauti Lietuvoje tampa madinga, miestai, miesteliai ir kaimai vilioja turistus į svečius, stengiasi pasiūlyti kuo daugiau paslaugų ir pramogų savo klientams. Jei dar nenusprendėte kur atostogausite, apsilankykite mūsų svetainėje ir susikurkite savo svajonių atostogas, kuriose jus pradžiugins etnografinė kaimo turizmo sodyba, arba sodyba su pirtimi, o gal sodyba su baidarėmis, plaustais ar netgi jachtomis, namelis dviem ar sodyba poilsiui su šeima, nuošali sodyba miške, ar kaimo turizmo pramogų kompleksas su pilnu aptarnavimu, ir, be abejo, lietuvių pats mėgstamiausias poilsis prie ežero nameliuose.

Vienas iš populiarių pasirinkimų šiame sektoriuje - baidarių nuoma su nakvyne. Tai sprendimas laikui gamtoje, leidžiantis suderinti ir aktyvų, ir pasyvų poilsį. Baidarės su nakvyne idealiai tiks ir šventei, nes dalyviams leis atsipalaiduoti, mėgautis gera kompanija, nuotaika, padaryti daug smagių kadrų ir įsimintinai praleisti laiką. Plaukimas baidarėmis bus šaunus poros, šeimos laisvalaikis, nes patinka ir suaugusiems, ir vaikams.

Populiariausi maršrutai baidarėmis Lietuvoje

Jūsų pasirinkimui - įvairaus ilgio ir sudėtingumo maršrutai Lietuvos upėmis. Plaukimas baidarėmis Dubysa, Verkne, Minija, Ūla, Šventąja ir kitomis upėmis. Pateikdami užsakymą baidarių nuomos kainų lentelės laukelyje „Klausimai, pageidavimai“ nurodykite, kad baidarių žygio metu nakvynei norėtumėte apsistoti sodyboje.

Baidarių nuoma Šventosios upe

Baidarių nuoma Šventosios upe ir jos intakais - Vyžuonos ir Jaros upėmis. Yra galimybė užsisakyti maistą iš mūsų partnerių. Plaukimas dvivietėmis Vista baidarės. Baidarėje gali plaukti 2 suaugę ir vaikas iki 7 metų pristatomoje papildomoje kėdutėje. Parplaukę galėsite įsikurti sodyboje ar stovyklavietėje su palapinėmis ant Šventosios upės kranto. Yra pirtis, kubilas, tinlinio, krepšinio, futlolo, vaikų žaidimų aikštelės. Turime didelę uždarą lauko pavėsinę 50-čiai žmonių įvairioms šventėms, seminarams, konferencijoms, susitikimams, įmonių renginiams, mokymams, komandos formavimui, stovykloms.

Siūloma nauja paslauga- gido paslaugos su istoriniais pasakojimais apie Šventosios upę ir jos krantus. Sodyba „Žalioji stotelė“ - poilsio ir pramogų vieta Anykščių rajone, prie Šventosios upės. Poilsis gamtoje su baidarių nuoma ir apgyvendinimu Aukštaitijoje.

Baidarių nuoma Jūros upe

Įdomiausi, gražiausi ir pačių išbandyti baidarių maršrutai Jūros upe. Prie Jūros upės įrengtos rekreacinės stovyklavietės su palapinėmis, privačios stovyklavietės su nakvyne. Pirtis, kubilas, baidarių nuoma su nakvyne, vakarojimas ir dainos prie laužo - smagiausia Joninių šventė natūralioje Lietuvos gamtoje ant Jūros upės kranto.

Baidarių nuoma Ūlos upe Dzūkijoje

Jei planuojate poilsį su šeima ar vaikais, plaukimui baidarėms palankiausias periodas yra birželis - rugsėjo pradžia. Tačiau tai yra brangiausias pasirinkimas. Baidarių nuoma Ūlos upe paprastomis dienomis kainuos pigiau. Darbo dienomis nereiks stumdytis su gausybe kitų vandens turizmo entuziastų. Dzūkijos nacionalinis parkas riboja baidarių srautą Ūla iki 100 laivelių per dieną. Plaukimui Ūla reikalingi leidimai. Poilsį Ūloje planuojant vasaros šeštadienį, baidares rezervuokite bent prieš porą mėnesių. Priešingu atveju susidursite su deficitu. Tačiau inventoriaus trūkumo tikrai nebus darbo dienomis.

Plaukimui Ūla reikalingi leidimai. Sekmadienį - pirmadienį leidimas kainuoja 6 eur/žmogui, o šeštadienį už leidimą ir visus 10 eur. teks pakloti:) Jeigu negavote leidimų, plaukite Ūlos aukštupiu. Tačiau atkarpa iki Zervynų nėra tokia graži, kelias iki starto vietos nelepina, o baidarių nuomotojai vengia šio maršruto.

Baidarių nuoma Akmena upe

Baidarių nuoma Akmena. Ekstremali ir egzotiška upė. Plaukiama pavasarį ir vasarą po liūčių. Rekomenduoja turintiems patyrimo vandens turistams.

Apgyvendinimo galimybės plaukiant baidarėmis

Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo keliautojų noras „pagyventi kaip vietinis“, pažinti krašto žmones ir kultūrą iš labai arti, betarpiškai, pabūti autentiškoje aplinkoje, pamėginti atlikti kasdienius kaimo darbus ir išbandyti naujus skonius. Pažinti tokius dalykus, kurių standartizuoti viešbučiai ar maitinimo įstaigos suteikti negali. Kaimo turizmo sodybos turi ką pasiūlyti tiek ramaus, tiek aktyvaus poilsio mėgėjams.

Jei renkatės vienos dienos maršrutą, tai galite plaukti per dieną iki sodybos ir joje likti nakvoti arba plaukti nuo sodybos. Baidares su sodyba galite rinktis bet kuriam iš mūsų siūlomų 1-2 dienų maršrutui. Kiekvienas iš jų žavi ežerų ir upių siūlomu poilsiu ant vandens, įstabia gamta. Pasirinkus sodybą 1 ar 2 dienų maršrutui turėsite ne vieną variantą ir nakvynei.

Tačiau lengvai galite šią užduotį nusimesti nuo savo pečių - mūsų komanda pasirūpins geriausiai jūsų norus atitinkančios sodybos užsakymu. Tiesa, jei patys ieškosite nakvynės vietų, tai pramoga gali pasidaryti ir mažiau patraukli, mat - tikėtina - sugaišite daug brangaus savo laiko. Jo reikės jūsų maršruto akiratyje esančių sodybų ar stovyklaviečių paieškai, jų virtualiai apžiūrai, susisiekimui su šeimininkais, komunikavimui užsakant vietą ir pan.

Sodybos

Kaimo turizmo sodybos Dzūkijoje yra puiki alternatyva stovyklavietėms. Ypač poilsiautojams, nepratusiems prie „ neandartalietiškų“ patogumų. Baidares Ūla, Merkiu ir Grūda su nakvyne siūlo beveik visos Dzūkijos nacionalinio parko turizmo sodybos. Poilsiautojams su mažais vaikais neverta susigundyti sodybos nuoma ant Ūlos kranto. 20 km. spinduliu nuo Ūlos išsidėstę sodybos suteiks ženkliai daugiau privatumo. Užsukite į jaukią stilingą sodybą „Dzūkijos uoga“. Pas mus rasite švarą, ramybę ir komfortą. Pasiūlysime daugybę pramogų, pasirūpinsime baidarėmis. Susigundėte? Laukiame poilsiautojų su vaikais!

Sodyba pritaikyta šeimos, giminių, kolektyvo poilsiui ir šventėms, renginiams ir seminarams. Prie kiekvieno namo yra lauko pavėsinės. Visada turite galimybę pasikaitinti rusiškoje pirtyje, atsipalaiduoti kubile ar prie jaukaus židinio, pažaisti tinklinį, futbolą, krepšinį, pažvejoti, yra vaikų žaidimų aikštelės, batutas.

Turistų grupei rezervuojama pavėsinė su elektra, šalia įrengta laužavietė, paruoštos malkos, šašlykinė / kepsninė, iešmai / grotelės, vieta palapinių statymui. Galima rezervuoti kubilą arba pirtį. Vasaros nameliai (5 vnt.) su terasomis - namelyje yra 4 dvigulės lovos, duodama balta patalynė, yra šaldytuvas, virdulys. Lauko WC, lauko dušas. Grupei rezervuojama pavėsinė su elektra vakarojimui.

Stovyklavietės

Dzūkijos nacionaliniame parke yra nemokamų stovyklaviečių ant Ūlos, Grūdos ir Merkio upių krantų. Tačiau savaitgaliais ar geru oru poilsiaujančių jose tikrai daug. Valstybinės miškų urėdijos kuruojamose Trakiškių, Mardasavo, Grūdos, Puvočių ir Merkio stovyklavietėse yra pavėsinės bei laužavietės. Nors ramybės čia nevertėtų ieškoti, poilsiavietės yra gera vieta trumpam atokvėpiui ar pietums plaukiant baidarėmis su vaikais. Nakvynę čia renkasi pobūvius megstantys poilsiautojai. Patirtis rodo, kad privačios stovyklavietės prižiūrimos šiek tiek geriau :).

Mes dirbame jau 15 metų, todėl turime daug patirties susijusios su vandens inventoriaus nuomos aptarnavimu bei stovyklavietės administravimu ir apgyvendinimu. SVARBU! Stovyklavietėje nuo 22 - 7 val. galioja ramybės laikas!!! Triukšmauti, muzikuoti ir trukdyti kitiems poilsiautojams griežtai draudžiama !!!

Papildomos paslaugos ir pramogos

Atostogų metu poilsiautojai nori ir papramogauti, pasimėgauti vietiniu maistu, pažinti kraštą ar išmokti kažką naujo. Priimame vienu kartu dideles turistų grupes: įmones, darbo kolektyvus, organizacijas, bendruomenes, draugų kompanijas. Baidarių nuoma. Pervežimas. Nakvynė. Pirtis. Maitinimas.

Visada turite galimybę pasikaitinti rusiškoje pirtyje, atsipalaiduoti kubile ar prie jaukaus židinio, pažaisti tinklinį, futbolą, krepšinį, pažvejoti, yra vaikų žaidimų aikštelės, batutas.

Po plaukimo baidarėmis Jūros upe, mobilus kubilas - relaksas ir vakaro užimtumas visai kompanijai. Kubilai su LED apšvietimu ir hidro sistema. Didelė pavėsinė / salė (45 kvadratai) su elektra, užleidžiamais tentais, su stalais ir kėdėmis.

Po žygio baidarėmis iškūrenama mobili pirtis - sušilti, atgauti jėgas, nuplauti nuovargį ar maloniai vakare pabendrauti su draugais ir pasidalinti plaukimo įspūdžiais. AtsinaujinomeNauja pirtis jūsų paslaugoms. Kviečiame atvykti nakvynei, pasikaitinti kvepiančioje pirtelėje ant upės kranto.

Valčių ir irklenčių nuoma Valtys ir irklentė suteiks daug neišdildomų atostogų prisiminimų, mūsų stovyklavietė randasi prie pat ežero. Pirtys ant ratų Po baidarių žygio maloniai jus kviečiame išbandyti šios pirties karšty, ir išsimaudyti šalia esančiame ežere. Jėgas atgausite kaip mat!

Baidarėmis galite keliauti ne tik Aukštaitijos nacionalinio parko turistiniais, bet ir individualiais maršrutais, kuriuos pasiūlysime mes. Jei norite atsipalaiduoti po dienos gamtoje, kviečiame išsinuomoti kubilą! Tai puikus būdas pasimėgauti šiluma ir ramybe bet kuriuo metų laiku.

Patogumai ir komfortas kaimo turizmo sodybose

Lietuvos kaimo turizmo asociacija, įvertinusi kaimo turizmo sodybos įrengimo ir poilsio kaime paslaugų teikimo lygį, suteikia sodybai kvalifikacinę (komforto) kategoriją, kurią nusako gandro ženklu. Sodyboms, priklausomai nuo jų įrengimo ir patogumo poilsiautojui suteikiami vieno, dviejų, trijų, keturių ir penkių gandrų ženklai.

Vieno gandro sodyboje rasite tik bazinius patogumus, apgyvendinimo sąlygos atitiks minimalius higienos reikalavimus, tačiau atitinkamai ir šių sodybų paslaugų kaina bus pati mažiausia. Tuo tarpu penkių gandrų sodyboje jūsų lauks puikiai įrengti vienviečiai ir dviviečiai kambariai su atskirais sanitariniais mazgais, galėsite vietoje užsisakyti maitinimo paslaugą.

Šiuo metu Lietuvoje kaimo turizmas - tai daugiausiai trijų ir keturių gandrų sodybos, kurios teikia apgyvendinimo, maitinimo, pramogų ir švenčių organizavimo paslaugas. Sodybai suteiktą gandrų skaičių galite rasti mūsų svetainėje esančiuose sodybų profiliuose arba ant gandro ženklu pažymėtų lipdukų sodyboje. Svetainės paieškoje galite pažymėti savo norimą gandrų skaičių ir sistema jas atrinks.

Atostogų mados keičiasi, vis daugiau žmonių pasirenka atostogas ne vasaros sezono metu ar mėgsta ištrūkti iš miesto savaitgalį, todėl kaimo turizmo sodybos stengiasi prisitaikyti pasiūlydamos vis daugiau pramogų ne sezono metu. Tas pats poilsis prie ežero nameliuose tampa nepakartojama patirtimi pavasarį, kai bunda gamta ir parskrenda paukščiai. Kai svetingi šeimininkai pasirūpina jūsų apgyvendinimu ir maitinimu, galite atsipalaiduoti nuo streso ir mėgautis gamta.

Poilsis sodyboje nuostabus ir rudenį, kai kaimo sodybos terasoje su puodeliu šiltos arbatos galite stebėti krentančius lapus, juk ruduo Lietuvoje kasmet vis šiltesnis ir ilgesnis, kupinas sodo, daržo ir miško gėrybių. Kaimo turizmas - puikus laikas bent savaitgaliui ištrūkti, o grynas oras ir sveikas maistas garantuos atostogų kokybę. Žiemos metu atvykite į pirtį ir kaimo turizmo sodyba padarys viską, kad jūsų atostogos žiemą užgrūdintų ir įsimintų ilgam. Daugelyje sodybų organizuojamos pirties atsipalaidavimo ir sveikatingumo programos, atskirai vyrams, moterims ir visiems kartu. Neleiskite, kad žiema taptų ligų sezonu!

Na ir atostogų karalienė - vasara, kai kaimo sodybos tampa ypač populiarios, kai galite keliauti su šeima, aplankyti gimines visoje Lietuvoje, o poilsis sodyboje padeda atgauti jėgas ir pasimėgauti vandens pramogomis. Vasaros sezonas - tai ir švenčių metas. Išsirinkite pačią geriausią sodybą vestuvėms, krikštynoms, šeimos ir bendradarbių šventėms. Juk buvimas kartu džiugina ir suartina, pralinksmina ir padeda jaustis reikalingu!

Pirtis, kubilas, baidarių nuoma su nakvyne, vakarojimas ir dainos prie laužo - smagiausia Joninių šventė natūralioje Lietuvos gamtoje ant Jūros upės kranto. Plaukimas baidarėmis gamtos prieglobstyje, kur daug žydinčių retų lauko gėlių, įvairių žolynų, didingų šimtamečių ąžuolų, vandens ir laužo liepsnos - tokios progos nevertėtų praleisti.

Sodybos „Dzūkijos uoga“ savaitgalio planas

Štai „Dzūkijos uoga“ sodybos siūlomas savaitgalio planas plaukimui baidarėmis su 2 nakvynėmis.

Penktadienio vakaras:

  • Atvykimas į sodybą “Dzūkijos uoga”. Įsikūrimas 7 jaukiuose miegamuosiuose.
  • Vaikų pažintis su pramogomis gamtoje: supynės, žaidimų aikštelė, tinklinis, smiginis, maudynės ir kiti “didieji atradimai”
  • Kepsniai ant grilio, daržovės ant žarijų, bulvės folijoje, dūmais kvepianti žuvis ir kiti kulinariniai šedevrai
  • Vakarienė kiemo pavėsinėje prie drauge paruošto stalo
  • Vyno taurė ir bendravimas po žvaigždėtu dangum

Šeštadienis:

  • Paukščių čiulbėjimas vietoj žadintuvo. Pusryčiai kiemo pavėsinėje ir pasiruošimas didžiajam nuotykiui - žygiui baidarėmis!
  • Kolektyvo išvykimas į maršruto pradžią Ūlos, Merkio ar Grūdos upėje
  • Plaukimas baidarėmis: maudynės, sustojimai piknikams, įdomios vietos pakeliui - Zervynų etnografinis kaimas, „Ūlos akis“ ar kabantys tiltai per Merkį.
  • Grįžus į “Dzūkijos uogą” laukia tikras plovas, pagamintas ant laužo
  • Malkomis kūrenama pirtis su vantomis. Bruzdesys prie lieptelio: maudynės tvenkinuke, šiltas dušas ar basomis per žolę link gaivinančio “šarko” rūkelio
  • Vakaro pramogos: tinklinis, stalo žaidimai su vaikais, zefyrų kepimas, o gal net šeimų protmūšis
  • Romantiškas vakaras prie spragsinčio laužo Dzūkijos miškų gilumoje

Sekmadienis:

  • Draugiški šeimyniniai pusryčiai su kolegomis ir vaikais.
  • Pažintinė programa pagal nuotaikas ir norus:
  • Merkinės apylinkių lobiai: Česukų piramidė, apžvalgos bokštas su vaizdu į Nemuno salą ir begalinių miškų platybes, juodosios keramikos meistro programa Zakavolių kaime. Pietums - gurmaniškas restorano „Dzūkynė“ meniu.
  • Arba drevinės bitininkystės edukacinė programa Musteikos kaime
  • Arba Čepkelių ar Zackagirio pažintiniai takai
  • Arba Druskininkai. Kurorto kavinės, dviračiai, pramogų parkas medžiuose,…

Lietuvos kaimo turizmo asociacija (LKTA)

1997 m. įsteigta Lietuvos kaimo turizmo asociacija (toliau - LKTA) vienija kaimo turizmo sodybas ir kaimo turizmo paslaugų tiekėjus visoje Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvos kaimo turizmo asociacijai priklauso apie 400 paslaugų tiekėjų, t.y. didžioji dalis visoje Lietuvoje veikiančių sodybų. Asociacija ne tik vienija sodybas, atstovauja jų interesus įvairiose institucijose ir organizacijose, rengia seminarus, konferencijas, muges ir parodas, padeda asociacijos nariams kelti kvalifikaciją, paslaugų kokybę ir didinti pardavimus.

Ypatingai populiarus ir daug lankytojų pritraukiantis LKTA organizuojamas renginys - Atviros dienos kaime, vykstantis kiekvienais metais, gegužės mėnesį. Jo metu sodybos, ūkiai, amatininkai, kultūros įstaigos atveria savo duris lankytojams ir kviečia apsilankyti ir susipažinti. LKTA organizuojami projektai - Paveldo sodai, Skonių kelias, Tradicinio lietuviško maisto gidas, Tradicinių lietuviškų amatų gidas atskleidžia gamtos ir kultūros lobius, kuriuos gali pasiūlyti sodybos kaime.

tags: #baidariu #nuoma #su #apgyvendinimu