Nekilnojamas turtas Lietuvoje išlieka viena iš svarbiausių investicijų. Nors noras turėti savus namus yra bendras daugeliui, kiekvienas esame skirtingi, skirtingi ir mūsų lūkesčiai bei svajonės. Tad kokį būstą pasirinkti - naujos ar senos statybos? Tokį klausimą sau užduoda kiekvienas, vos pradėjęs ieškotis naujų namų. Koks variantas optimaliausias - klausinėjame tėvų, draugų ir kaimynų.
Įmonė "Rebest" yra viena didžiausių ir seniausių nekilnojamojo turto paslaugų teikėjų Šiaurės Lietuvoje. Įmonės veikla skaičiuojama nuo 1993 metų, o 2004-aisiais įmonės ekspertai įsiliejo į nekilnojamojo turto rinką teikdami tarpininkavimo paslaugas. 2008-aisiais rinkai pristatytas prekinis ženklas „REBEST“.
Nors įmonė pradėjo NT paslaugas teikti Šiaurės Lietuvoje (tiksliau - Šiaulių apskrityje), REBEST agentai veikia visoje Lietuvoje. Mumis pasitiki daugelis klientų, kurių skaičius nuolat auga ir tuo esame labai laimingi.
REBEST narystė LNTAA: REBEST nuo 2016 m. birželio mėn. priklauso Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijai (LNTAA). LNTAA vienija daugelį šalies nekilnojamojo turto agentūrų, teikiančių tarpininkavimo, vertinimo, konsultacijų ir kitas nekilnojamojo turto paslaugas.
REBEST veiklos sritys:
- Tarpininkavimas perkant, parduodant ir nuomojant nekilnojamąjį turtą
- Konsultacijos įvairiais nekilnojamojo turto klausimais, įskaitant investicijas
- Įvairios paskirties patalpų nuomos administravimas
Ketinate parduoti, pirkti ar nuomoti būstą, žemės sklypą, negyvenamosios paskirties turtą? Ieškote patikimo nekilnojamojo turto eksperto, kuriam galėtumėte patikėti įvairios paskirties patalpų nuomos administravimą? Ar reikalinga konsultacija įvairiais nekilnojamojo turto klausimais, įskaitant investicijas? REBEST - būtent tai, ko Jums reikia!

Pagrindiniai Kriterijai Renkantis Būstą
„Jei geroje miesto vietoje būtų galima pasirinkti už tą pačią kainą pirkti senos statybos aukštomis lubomis butą ar naujos statybos butą, kurio šildymas kainuoja žymiai mažiau, didesnė žmonių dalis rinktųsi naujos statybos butą, tačiau pagrindinis kriterijus vis dar yra nekilnojamojo turto vieta. Ar toli yra gydymo, ugdymo įstaigos, prekybos centrai, ar didesnės maisto prekių parduotuvės, ar patogus susisiekimas nuosavu ir viešuoju transportu - kiekvienam tai aktualūs veiksniai, turintys didelę įtaką apsisprendžiant, bet prioritetus kiekvienas sudėlioja šiek tiek skirtingai.
Ne veltui tarp NT ekspertų kalbama, kad pagrindiniai trys kriterijai, lemiantys būsto kainą, yra vieta, vieta ir dar kartą vieta“, - komentuoja „Rebest“ nekilnojamojo turto ekspertas Vaidotas Misius.
Naujos ar Senos Statybos Būstas: Ką Pasirinkti?
Nekilnojamojo turto ekspertai sako, kad naujos statybos butai kelia mažiausiai rūpesčių, bet kol kas didžiausia dalis pirkėjų dėl finansinių priežasčių prioritetus skiria senos statybos būstui, rašo savaitraštis „Šiauliai plius“. Įmonės „Rebest“ nekilnojamojo turto ekspertė Valdonė Tuzikienė sako, kad užimtiems ir galvos dėl būsto nenorintiems sukti žmonėms idealiausia - įsigyti butą naujos statybos daugiabutyje. Čia ir butai bus tvarkingi, ir būsto išlaikymas - nebrangus.
Tačiau, ar įmanoma įsigyti tokius namus, kuriuose netektų pyktis su kaimynais, gyventi komfortiškomis sąlygomis ir turėti visišką autonomiją?
Naujos ir senos statybos butų skirtumai:
Renkantis tarp naujos ir senos statybos butų, jų skirtumai labai akivaizdūs. Naujos statybos butą perkantis asmuo gauna šiuolaikišką išplanavimą ir įrengimą, ekonomiškumą, saugumą ir, be abejo, žymiai mažesnius mokesčius už šildymą. Naujame bute nereikės keisti nei langų, nei durų ar santechnikos, elektros instaliacijos. O renkantis seną butą teks ne tik pirkti brangias medžiagas, bet ir rasti gerus meistrus.
Dažnai kaip alternatyva neįperkantiems naujos statybos buto, siūloma ieškotis senos statybos būsto renovuoti planuojamame name. Bet tai negarantuoja, kad greitai neturėsite problemų dėl didelių sąskaitų už šildymą ir džiaugsitės nauju namo vaizdu. Nėra pakankamai statybininkų, kurie imsis namą renovuoti, o jei ir pasiseks juos rasti, nežinia, kokia bus darbų kokybė.
Pasak specialistų, pastebima tendencija, kad dabartinės naujos statybos namų kainos jau prieinamos ir pasiturintiems, ir vidutines pajamas gaunantiems lietuviams. Tam įtakos turi ir palankios paskolų sąlygos.
Kainų Tendencijos
Dar vienas galvos skausmas ieškantiems savo namų - pirkti dabar ar dar palaukti, kol kainos nukris.
„Nemanau, kad butų kainos dar turi, kur kristi. Ypač nereikia tikėtis, kad naujos statybos būstai pigs, nes žemės gerose vietose ne daugėja, o mažėja, statybinės medžiagos brangsta, o ir statybininkų atlyginimai vis kyla. Gerų naujos statybos butų, esančių geroje vietoje, pardavimai gal ir gali sustoti kuriam laikui, bet pigimui vietos tikrai nėra“, - sako V. Misius.

Individualūs Namai Kaip Alternatyva
Yra dar vienas niuansas, koreguojantis nekilnojamo turto paklausą, - atpigę namai, tad nemaža dalis žmonių, norinčių būsto, nusprendžia pirkti namą.
Sprendžiant, ką pirkti, ar naujos statybos, statytojo įrengtą 80-100 kv. m butą už 250 tūkst. Lt - 300 tūkst. Lt, ar namą tolėliau nuo centro, kuris kainuoja panašiai, iškyla rimta dilema. Ir kiekvienas ją sprendžia skirtingai“, - sako V. Misius.
Namai nupigo todėl, kad Šiauliuose jie yra dideli, turi daug nenaudingų erdvių, šildymas ir priežiūra kainuoja brangiai. Lietuvio mentalitetas toks, kad jis nori savo namo, nori didelio sklypo prie namo.
Vis dėlto ekspertai pataria prieš perkant namą labai gerai įvertinti savo galimybes ir poreikius. Gyvenimo tempas greitėja, tad reikia pagalvoti, ar bus pakankamai laiko ir noro visą laisvalaikį skirti namui prižiūrėti, žolei šienauti ir pan. Yra žmonių, kurie ieško vos 2-4 arų sklypo prie namo. Kotedžas suteikia tokią galimybę - nedidelį žemės lopinėlį prie namų. Tačiau gyvenant bute žolynas prie namo neberūpės, savaitgaliais bus galima ramiai išvažiuoti, o ne puoselėti aplinką.
Po darbų šiuolaikinis žmogus nori tik ilsėtis, o jei užsimano gamtos, važiuoja į mišką ar prie vandens telkinio, - sako V. Misius. Pašnekovas prognozuoja, kad pamažu bus prieita prie to, kad ne žmogus tarnaus būstui, o būstas jam.
Butų Nuoma Radviliškio Rajone
Radviliškio rajonas - patraukli vieta gyventi, todėl buto nuoma čia yra aktuali paslauga. Radviliškio rajone galima rasti įvairių nuomojamų butų: nuo 1 kambario iki erdvių 3-4 kambarių butų.
Populiariausios vietos ieškant buto nuomai:
- Radviliškio miestas
- Šeduva
- Baisogala
- Pakiršinys
Kiekvienas iš šių miestų ir gyvenviečių turi savo privalumų, todėl pasirinkimas priklauso nuo individualių poreikių ir pageidavimų.
Butų nuomos kainos Radviliškio rajone:
Nuomos kainos Radviliškio rajone gali skirtis priklausomai nuo buto dydžio, būklės, vietos ir kitų faktorių.
Pateikiame orientacines nuomos kainas:
- 1 kambario butas: nuo 180 € iki 250 € per mėnesį.
- 2 kambarių butas: nuo 220 € iki 500 € per mėnesį.
- 3 kambarių butas: nuo 300 € per mėnesį ir daugiau.
Žemiau esančioje lentelėje pateikiama apibendrinta informacija apie butų nuomos kainas Panevėžyje ir Šiauliuose, kuri gali būti naudinga norint palyginti kainas su Radviliškio rajonu:
| Miestas | Buto tipas | Kaina (€/mėn.) |
|---|---|---|
| Panevėžys | 1 kambario | 200 - 230 |
| Panevėžys | 2 kambarių | 220 - 500 |
| Panevėžys | 3 kambarių | 320 - 500 |
| Šiauliai | 1 kambario | 200 - 370 |
| Šiauliai | 2 kambarių | 250 - 380 |
| Šiauliai | 4 kambarių | 550 |
Kur ieškoti butų nuomai Radviliškio rajone?
Norint rasti tinkamą butą nuomai, rekomenduojama peržiūrėti įvairius skelbimų portalus ir kreiptis į nekilnojamojo turto agentūras.
Populiariausi skelbimų portalai:
- Aruodas.lt
- Rebest.lt
- Skelbiu.lt
Taip pat verta pasidomėti vietiniais laikraščiais ir skelbimų lentomis.
Svarbu žinoti prieš išsinuomojant butą:
Prieš pasirašant nuomos sutartį, svarbu atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:
- Nuomos sutartis: Įsitikinkite, kad sutartyje aiškiai nurodytos nuomos sąlygos, terminas, mokėjimo tvarka ir kitos svarbios detalės.
- Užstatas: Dažniausiai prašoma sumokėti užstatą, kuris grąžinamas pasibaigus nuomos sutarčiai.
- Būklė: Apžiūrėkite butą ir įsitikinkite, kad jis atitinka jūsų poreikius.
Kaunas- Buto NUOMA, V. Putvinskio g.
Klientų Paieškos Pavyzdžiai
REBEST nuolat ieško įvairių nekilnojamojo turto objektų savo klientams:
- Klientas ieško patalpų maisto produktų sandėliavimui (nuo 2000kv.m iki 3500kv.m).
- Mūsų klientas ieško 3k. buto pirkimui Dainų, Gytarų, Lieporių, Centro rajonuose, Šiauliai.
- Klientai ieško naujos statybos namo Šiaulių mieste (nuo 140 kv.m iki 200 kv.m).
- IEŠKOMAS sklypas, Šiaulių g., Radviliškio m. Radviliškio m. Ieškome klientui nupirkti komercinės paskirties sklypą nuo 15 arų ir daugiau ploto.
- Klinetas ieško pirkti 3-jų kambarių buto šiuose Šiaulių miesto rajonuose -Centras, Šimšė, Zokniai. Aukštas nėra prioritetas. Butas ieškomas suremontuotas.
- Mūsų klientas ieško nuo 4 ha iki 6 ha ploto sklypo Šiaulių r. Idealus variantas - pramoninės-sandėliavimo paskirties. Tinka visi ir žemės ūkio - svarbu, kad būtų galimybė pakeisti paskirtį.
- Mūsų klientas pirktų žemės grąžinimo išvadą tinkančią namų valdos paskirties žemei įsigyti Šiaulių mieste.
Norite parduoti savo butą, namą, sklypą ar komercinį sklypą? Susisiekite su REBEST!
Jums rūpimus klausimus galite užduoti el. paštu arba telefonu.
tags: #butai #kursenuose #rebest