Raimondo Karpavičiaus Turtas: Teisiniai Ginčai ir Palikimo Likimas

Raimondo Karpavičiaus palikimas, kurio vertė siekia apie 120 mln. eurų, tapo ilgalaikių teisminių ginčų objektu. Po verslininko mirties 2019 m. rugpjūtį, jo testamentas buvo užginčytas, o teismai sprendė, kam turi atitekti jo turtas, įskaitant UAB „Marijampolės pieno konservai“ (MPK) valdytojo UAB „Karpis“ akcijas. Vilniaus apygardos teismas paliko galioti anksčiau priimtą teismo sprendimą testamento nuginčijimo byloje.

Į teismą buvo kreipęsis mirusiojo verslininko sūnus Rokas Karpis, jis nesutiko su tėvo testamentu. Vilniaus apygardos teismas 2024 m. gruodžio 12 d. išnagrinėjo civilinę bylą pagal apelianto (ieškovo) R. K. apeliacinį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2023 m. sausio 4 d. sprendimo. Teismas nutarė apeliacinį skundą atmesti ir paliko Vilniaus miesto apylinkės teismo 2023 m. sausio 4 d. sprendimą nepakeistą. Nutartis įsiteisėja nuo jos priėmimo dienos, - Eltai pranešė teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

Vilniaus apygardos teismas mėnesį svarstė, kam turi atitekti palikimas - kolegija lapkričio 13 d. apeliacine tvarka baigė nagrinėti ginčą dėl R. Karpavičiaus palikimo ir sprendė, kam turi atitekti 2019 m. mirusio verslininko turtas. Į ginčo sudėtį patenka ir UAB „Marijampolės pieno konservai“ valdytojo UAB „Karpis“ akcijos. R. Karpavičiui priklausė 100 proc. UAB „Karpis“ akcijų, o pastaroji įmonė valdo 90 proc. UAB „Marijampolės pieno konservai“ akcijų.

Ginčai dėl Testamento

Milijonieriaus pasirašytą testamentą buvo bandyta užginčyti, nes esą jis buvo sudarytas apgaulės būdu - dar 2019 m. kovo 5 d., kai dokumentas buvo patvirtintas Kaune pas notarą, R. Karpavičius sirgo sunkia liga - smegenų vėžiu. Tuo metu juo rūpinosi netrukus (kovo 28 d.) su juo susituokusi jo draugė A. Grybauskienė, po santuokos sudarymo pasirinkusi Karpavičienės pavardę. Prieš mirtį R. Karpavičius iš savo sūnaus atėmė paveldėjimo teisę į pusę savo valdyto turto - vyras pakeitė anksčiau parašytą testamentą.

Tėvo pasirašytą testamentą teisme užginčyti bandęs R. Karpis po tėvo mirties nieko nepaveldėjo, todėl kartu su teisininkais bandė įrodyti, kad testamentas turėtų būti pripažintas negaliojančiu, nes jį pasirašydamas R. Karpavičius esą nesuvokė savo veiksmų. Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs R. Karpio skundą, paskelbė, kad prieš mirtį R. Karpavičiaus pasirašytas testamentas yra teisėtas ir turi juridinę galią, todėl paveldėti milijonieriaus turtą turi teisę 2019 m. kovo 28 d. su juo susituokusi kaunietė Aistė Grybauskienė, po santuokos sudarymo pasirinkusi Karpavičienės pavardę, ir brolis Henrikas Karpavičius. Jie abu buvo nurodyti R. Karpavičiaus testamente.

Bylą apeliacine tvarka nagrinėjusi Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija paskyrė pakartotinę kompleksinę pomirtinę psichiatrinę ekspertizę, bet, kaip žinia, savo sprendimo dėl testamento teisėtumo taip ir nepakeitė. Kadangi R. Karpavičius valdė daugybę turto, jo palikimas, kaip buvo skelbta, galėjo siekti net 120 mln. eurų, teismuose iki šiol nagrinėjama ne viena byla, tačiau jau įsiteisėjusiu sprendimu yra konstatuota, kad mirusio milijonieriaus sūnus ir jo motina turi išsikraustyti iš vilos Tenerifėje, nes į ją atsikraustė neteisėtai.

Sūnaus Laiškas Tėvui

Kaip Delfi.lt skelbė, byloje dėl testamento užginčijimo atsirado įskaudinto R. Karpavičiaus sūnaus tėvui siųstos žinutės, o Kūčių vakarą R. Karpavičius gavo ilgą sūnaus laišką, kuriame šis liejo nuoskaudą dėl šio pažinties su naująja drauge. Tuo metu R. Karpavičius jau buvo parašęs dokumentą, kuriame nurodė, kad jo „ligos, slaugos ir reabilitacijos laikotarpiu“ nepageidaujami lankytojai yra buvusi žmona ir sūnus.

Šventinį vakarą tėvui atsiųstoje žinutėje R. Karpis taip pat rašė, kad šiam atleidžia „už viską“, kas jau buvo ir dar ateityje įvyks. „Tikiuosi, tavo nauja šeima tave lankys ant kapo ir tavimi pasirūpins, (nors) mažai tikėtina“, - pridūrė jis. Šį iš sūnaus gautą laišką bei jo atsiųstas iškarpas apie vėžį ir jo sukeliamas komplikacijas R. Karpavičius buvo išsaugojęs savo telefone, todėl kai R. Karpis ėmė ginčyti tėvo pasirašytą testamentą, jos atsidūrė byloje, kurioje buvo sprendžiamas klausimas dėl palikimo.

Teisme, Delfi.lt žiniomis R. Karpis neneigė, kad parašė šį laišką, tačiau teisinosi, jog tuo metu buvo labai supykęs ant tėvo, juo nusivylęs ir apimtas emocijų išliejo savo pyktį.

"Marijampolės Pieno Konservai" Finansinė Padėtis

Pastaruosius trejus metus įmonės „Marijampolės pieno konservai“, kuriai iki šiol vadovauja velionio Raimondo Karpavičiaus brolis Henrikas Karpavičius, finansiniai rezultatai nuosekliai prastėjo. 2021 m. bendrovė patyrė 1,15 mln. eurų grynojo nuostolio, 2022 m. - 1,92 mln. eurų, o 2023 m. grynasis nuostolis dar beveik padvigubėjo ir pasiekė 3,85 mln. eurų. Įmonės pardavimo pajamos 2023 m., palyginti su 2022 m. taip pat krito kone dvigubai - nuo 151,4 mln. eurų iki 82,16 mln. eurų.

"Marijampolės pieno konservai" finansiniai rezultatai
Metai Grynasis nuostolis (mln. eurų) Pardavimo pajamos (mln. eurų)
2021 1.15 -
2022 1.92 151.4
2023 3.85 82.16

Daugumos „Marijampolės pieno konservai“ akcijų valdytojos UAB „Karpis“ vadovė Asta Daminaitė anksčiau yra sakiusi, kad paaiškėjus kam atitenka didžioji dauguma „Marijampolės pieno konservų“ akcijų, atidėję emocijas į šalį paveldėtojai galės lengviau susitarti dėl bendrovės ateities, jos valdymo bei įsipareigojimų bankui įvykdymo. „Šis teismo sprendimas, nors ir gali būti skundžiamas Aukščiausiajam teismui, pagaliau atriša rankas paveldėtojams be išlygų įregistruoti paveldėtą turtą ir priimti būtinus sprendimus dėl tolesnės MPK ateities. Tikimės, kad paspartės ir būtinų MPK verslui sprendimų priėmimas, nes kol pretendentai į bendrovės turtą kovoja teismuose, įmonės rezultatai ir vertė važiuoja žemyn“, - yra sakiusi A. Daminaitė.

Vilkyškių pieninė ir „Karpis“ pasirašė sutartį dėl 90-100% jos akcijų pirkimo-pardavimo, o galutinis akcijų skaičius priklausys nuo sutarties sąlygų įgyvendinimo. BNS kovą skelbė, kad Vilkyškių pieninė vasarį už neįvardijamą sumą įsigijo reikalavimo teisę į MPK ir jos valdomos Lukšių pieninės nepadengtus įsipareigojimus pagrindiniam kreditoriui bankui „Artea“ (buvusiam Šiaulių bankui).

Šiuo metu nėra jokių kliūčių išduoti A. Karpavičienei ir H. Karpavičiui paveldėjimo teisės liudijimus, po teismo nutarties priėmimo A. Karpavičienė jau kreipėsi į notarą dėl tokio dokumento išdavimo.

Santuokoje reikšmingumo nematanti Valinskienė: jei ne Arūnas, gal būčiau ir netekėjusi

tags: #raimondas #karpavicius #turtas